Відповідне рішення урядовці підтримали під час засідання Кабміну 11 серпня.

Важливо Якщо сидіти, то краще там: Малюська представив топ-10 українських в'язниць

Що тепер зміниться

Експериментальний проєкт є ініціативою Міністерства юстиції. У пояснювальній записці мовиться, що метою проєкту є визначити доцільність права доступу до інтернету та телефонного зв'язку тих, хто перебуває у СІЗО.

Водночас такі привілеї будуть платними. Тобто утримувані особи повинні будуть платити за користування інтернетом та телефоном. Реалізація цього проєкту не потребує додаткових фінансових витрат з держбюджету.

Актуально У Львові побудують новий сучасний СІЗО: який матиме вигляд – фото

Раніше Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому проєкт закону, яким спрощується доступ адвокатів до своїх підзахисних, що перебувають у місцях відбування покарання або в місцях попереднього ув'язнення.

Зміни в українських СІЗО

  • В українських слідчих ізоляторах створили платні камери. З моменту початку їх роботи й станом на початок 2021 року держава заробила на них 2 мільйони гривень.
  • А у липні 2020 року з'явилась можливість купити подарунковий сертифікат на перебування в такій камері. Їхня загальна вартість коливається в межах від 1 до 12 тисяч гривень.
  • Міністерство юстиції внесло зміни до Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань. Засудженим дозволили зберігати стерильні шприци, голки та контрацептиви в герметичній упаковці.