У Ватикані 7 вересня представники УГКЦ зустрілися з Папою Римським. Під час аудієнції обговорили, зокрема, й скандальні слова понтифіка про “велику Росію”.

Дивіться також "Посилався на Біблію": священник, який просив молитися за росіян, "визнав помилку"

Біль для українців

На початку вересня Папа Римський оскандалився зверненням до російської молоді. Він закликав їх не відмовлятися від імперської спадщини і називав російську культуру “великою”. Єпископи зауважили, що ці слова боляче зачепили український народ, “який у ці хвилини стікає кров’ю в боротьбі за свою гідність і незалежність”.

Крім того, вони нагадали, що непорозуміння між Україною і Ватиканом грають на руку російській пропаганді. Зокрема, й заяви папи Кремль використовує для виправдання своєї агресії.

Відповідь Папи

Папа Римський своє чергою визнав, що він неправильно висловив свої думки. Він хотів сказати, що йому боляче, коли культурна спадщина якогось народу “псується” з боку державної влади і перетворюється на вбивчу ідеологію.

Крім того, понтифік закликав українців не сумніватися в тому, на чиєму боці Папа.

Я хочу запевнити вас у моїй солідарності з вами та постійній молитовній близькості. Я є з українським народом,
– наголосив глава Католицької церкви

Усе про скандал з промосковською риторикою Папи

  • 25 серпня під час Всеросійської зустрічі католицької молоді в Санкт-Петербурзі понтифік по відеомосту звернувся до росіян. Він закликав їх не відмовлятися від імперської спадщини. Він назвав агресорку – країною "великої людяності" та подякував росіянам за те, що вони росіяни.
  • В українському МЗС розкритикували виступ Папи, зауваживши, що він висловив ті самі тези, якими Кремль переконує своїх громадян у “правій війні” та виправдовує вбивства українців.
  • У УГКЦ висловили сподівання, що слова понтифіка були озвучені "спонтанно, без жодних спроб історичних оцінок" та без "підтримки імперіалістичних амбіцій Росії".
  • У Ватикані спробували виправдати Папу. Там заявили, що понтифік зовсім не думав звеличувати імперців, він просто хотів, аби росіяни шукали у своїй культурі “позитив”.
  • Сам Папа заявив, що не планував звеличувати імперіалізм, а епітет “велика” вжив до Росії не в контексті географічному, а культурному. Понтифік додав, що відміняти культуру окупантів не можна.