Про це в інтерв'ю у програмі "Перехресний допит" заявила заступниця голови фракції "Слуга народу" Галина Янченко. Вона наголосила, що до скандалу довкола Sky Mall нібито причетне оточення п'ятого Президента України Петра Порошенка.

Цікаво Він мені нецікавий, – Зеленський про стосунки з Порошенком

"Ця справа дуже довга і триває 8 – 10 років, вона не розслідувалася за часів Порошенка, адже там у корумпуванні було залучене його найближче оточення", – зазначила нардепка.

Інвесторам увірвався терпець, – Янченко

Естонським інвесторам увірвався терпець саме через те, що справу так довго затягують. Вони подали позов у Вашингтонський суд, у якому просять відшкодувати збитки у сумі 750 мільйонів доларів.

Це означає, що за корупцію в оточенні Порошенка заплатить кожен українець. Ми з вами, які не причетні до цих злодіянь, будемо змушені теж заплатити,
– зазначила вона.

Янченко: Україна отримає величезну пляму на репутації

Також нардепка наголосила на тому, що окрім втрат у бюджеті держава матиме й інші наслідки, якщо програє міжнародний арбітраж.

Україна отримає величезну пляму на репутації і знищений інвестиційний імідж,
– додала Янченко.

Необхідно вручити підозри, – нардепка

За словами Янченко, на врегулювання питання є лише 6 місяців.

"Я вважаю, що в України є шанс не допустити початку міжнародного арбітражу. Зробити це дуже просто – треба вручити підозри усім фігурантам рейдерського захоплення Sky Mall. Прізвища відомі, про них знають в Офісі генпрокурора", – запевнила вона.

Янченко пропонуватиме міністру юстиції зібрати круглий стіл, на якому будуть присутні правоохоронні органи та представники Офісу генпрокуратура. Нардепка сподівається, що у такий спосіб вийде "зрушити справу з мертвої точки".

Скандал довкола Sky Mall: що відомо

  • Конфлікт навколо київського торгового центру Sky Mall триває з 2013 року. Тоді власником ТРЦ був естонський бізнесмен, однак документи згодом переоформили на інших осіб. Ймовірно, до цього причетне оточення Порошенка.
  • Лондонський суд визнав, що ТРЦ було переоформлено шляхом низки злочинних діянь. Називали навіть певну особу – українського підприємця Андрія Адамовського.
  • Володимир Зеленський після перемоги на президентських виборах особисто пообіцяв президенту Естонії розв'язати проблему та проконтролювати розслідування.