Про це 24 каналу розповів політолог Володимир Фесенко. За його словами, після заяви ведучого "Дождя" про підтримку російських мобілізованих з'явилася версія про те, що це – цілеспрямована провокація.

Читайте також Прокуратура має відкрити справу, – політтехнолог пояснив скандал з російським медіа "Дождь"

Як зазначив Фесенко, ведучого могли підкупити або використати іншим чином для того, аби "Дождь" позбавили ліцензії. Однак цей сценарій не підтвердився.

"Судячи з усього, там якісь внутрішні проблеми. Там і раніше існували розбіжності у колективі", – зауважив політолог.

Настрої на телеканалі після скандалу

За його словами, тим працівникам телеканалу, які підтримують путінську агресію проти України, варто було б поїхати в Росію та допомагати армії там. Однак, як стверджує Фесенко, частина журналістів телеканалу справді має опозиційні погляди та засуджує війну проти України.

Я спілкувався з представниками "Дождя" з цього приводу. Я процитую їхні слова: "Нам доведеться довго "відмиватися" від цього",
– зазначив політолог.

Він додав, що хоча б частина людей розуміє, що те, що сталося, є неприпустимим для репутації телеканалу.

"Сумний фінал "Дождя"

Фесенко вважає, що телеканал, який позиціював себе як опозиційний, навряд чи зможе виплутатися зі скандалу.

Це фінал "Дождя" у тому вигляді, у якому він існував. Телеканал не витримав випробувань цією війною та внутрішньою кризою. Це сумний фінал цього проєкту,
– сказав політолог.

Він додав, що зараз журналісти, які мають свою громадянську позицію проти путінського режиму та ганебної війни Росії проти України, можуть піти 2 шляхами:

  • Продовжувати свою професійну діяльність самостійно.
  • Або ж створити якийсь новий проєкт.

Володимир Фесенко розповів про ситуацію довкола телеканалу "Дождь": дивіться відео

Вплив на російську опозицію

Скандал довкола "Дождя" вплинув на російську опозицію. Як розповів Фесенко, там почалося з'ясування стосунків.

Є різні позиції. Хтось підтримує телеканал, хтось виступає проти журналістів. Ця ситуація є індикатором внутрішніх проблем і хвороб російської опозиції,
– сказав політолог.

Він додав, що скандальна ситуація з телеканалом зіграла на користь Кремля. Адже російська влада використовуватиме цей приклад для критики всієї російської опозиції.

Скандал довкола "Дождя": коротко

  • 1 грудня ведучий каналу сказав в ефірі, що "Дождь" підтримує російських військових на війні в Україні, зокрема і "елементарними зручностями на фронті".
  • Згодом у "Дожді" поспішили виправдатись, заявивши, нібито ведучий "обмовився", тому його і звільнили. Проте це не врятувало канал від латвійського законодавства, яке обмежило його роботу в країні.
  • Слідом за Латвією мовлення телеканалу також заборонили й у Литві.