Щоб показати, як сильно вони "не хочуть ПЦУ", прихильники УПЦ МП вирішили натовпом покричати "Ганьба". Ба більше, горланили вони у день жалоби за загиблим захисником, пише 24 Канал.

Важливо Дві третини українців виступають за повну заборону УПЦ МП

Чому прихильники УПЦ МП влаштували акцію

Голова зборів парафіяльної ради церкви Наталія Свистун спростувала чутки про те, що буцімто "Ганьба" кричали родичам загиблого Героя та його побратимам. Насправді 23 червня віряни УПЦ МП перешкоджали діям релігійної громади Свято-Воскресенської церкви, які зібралися для першого богослужіння українською.

Окрім того, у коментарі "Суспільному" Свистун наголосила, що до храму також тоді завітала ревізійна комісія, яка мала інвентаризувати майно парафії. Комісію супроводжували військові. Вона акцентувала, що коментарі, які нині ширяться мережею є некоректними, адже родину й побратимів загиблого, якого відспівували у храмі, ніхто не ганьбив.

Зазначимо, що перехід Свято-Воскресенської церкви до складу ПЦУ розпочався 10 квітня і завершився 30 травня 2023 року.

У мережі поширили фейкові звинувачення

Користувачі мережі почали поширювати кадри, що біля воріт храму зібрався цілий натовп. Окремо наголошувалося, що про "ганьбу" люди у ньому кричали не священнослужителям ПЦУ, а саме військовим, які саме виходили з храму. У той самий час у храмі також прощалися із загиблим Героєм.

Цю обурливу поведінку зняв та виклав у мережу блогер, учасник бойових дій Олександр "Гром" Грамарчук. Дії прибічників УПЦ МП він назвав "якимось сюром".

Це якийсь сюр…В Красилові (Хмельницька область) прихожани РПЦ кричали "ганьба!" військовим і родичам загиблого Героя, які виходили з храму після панахиди за загиблим, яку проводила ПЦУ,
– написав Олександр "Гром" Грамарчук.

Ганебна поведінка парафіян: відео

Проте Грамарчук помилився і фейк підхопили й інші користувачі мережі. До слова, на чутки відреагував і волонтер Ігор Лаченков.

В Красилові (Хмельницька область) шанувальники росіянської церкви кричали ганьба військовим і родичам загиблого воїна, які виходили з храму після панахиди за загиблим, яку проводила ПЦУ. Ви що там, страх втратили зовсім?
– відреагував Ігор Лаченков.

На обурливу поведінку парафіян УПЦ МП відреагували й у парафіяльній раді Свято-Воскресенського храму. Там припустили, що такі "відчайдушні" борці за свою церкву, вочевидь, дуже хочуть "руського миру", "бо про їх подвиги та досягнення пишуть у московських ЗМІ".

Виявляється, московити ще ближче ніж ми думали… вони ходять нашими вулицями, і діють путінськими методами. Вони кричать "Ганьба" вслід тим, хто захищає їх мир та спокій, вони називають наших загиблих воїнів-захисників – "псевдогероями, які служать сатаністам", вони кричать, що не хочуть ПЦУ,
– зазначив голова парафіяльної ради.

Він закликав нікому не дати "окупувати наші душі" та 25 червня запросив до храму "на спільну молитву за українських воїнів та мир і спокій на українській землі".

Проводжали в останню путь солдата кулеметного взводу

Як зазначили на фейсбук-сторінці міста Красилів, у п'ятницю відбулося прощання з солдатом кулеметного взводу стрілецької роти Іваном Кушніруком, який загинув на Донеччині.

Він став на захист України у перші ж дні повномасштабного вторгнення – спершу вступив до лав ТрО, а згодом відправився на Схід. 5 червня, під час наступальних дій в районі населеного пункту Північне Донецької області, захисник пропав безвісти, а згодом з'ясувалося, що він загинув.

У загиблого захисника залишилася мама, сестра та брат, а також донька. І саме їм прихильники московської церкви кричали "Ганьба".