Про це йдеться в листі Дещиці на адресу головного редактора газети Rzeczpospolita Богуслава Хработи.

Читайте також: Новий ватажок бойовиків Пушилін: що зміниться на окупованій Донеччині

Раніше 24 Канал повідоляв, що польська проурядова газета опублікувала інтерв'ю з Денисом Пушиліним – одним із ватажків проросійських бойовиків Автор матеріалу Руслан Шошин називає Пушиліна "лідером самопроголошеної Донецької республіки".

З великим занепокоєнням і розчаруванням я сприйняв інтерв'ю на шпальтах авторитетної і поважної газети Rzeczpospolita авторства Руслана Шошина з поплічником російських злочинців міжнародного масштабу, "лідером" терористичної організації "Донецька народна республіка" Денисом Пушиліним,
– йдеться у листі українського посла.

Він наголосив, що вважає неприйнятним той факт, що видання надало на своїх шпальтах місце для пропагування злочинної пропаганди Пушиліну. За словами дипломата, ватажок бойовиків є людиною, яка відповідає за порушення територіальної цілісності і суверенітету України, а також бере особисту участь в агресії й окупації Росією частини території України.

"Я хочу нагадати, що на сумлінні цих "лідерів" самозваних терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР" є кров тисяч невинних громадян України, зокрема й польської національності. Агресивна політика Кремля, яка реалізовується також і за посередництвом таких осіб як Пушилін, створює загрозу для безпеки як України так і Польщі", – наголосив Дещиця.

Читайте також: "Гірше Захарченка": кого Росія просуває у ватажки бойовиків Донбасу

Український посол підкреслив, що послідовне і брутальне порушення Росією міжнародного права "вимагає рішучого спротиву, а не інформаційної підтримки".

Дещиця заявив, що не може погодитися з тим, що впливове видання Польщі дає можливість представнику злочинної ідеології поширювати думку, яка підтримує і намагається легалізувати окупацію і зміну державних кордонів України силою.

Публікація цього інтерв’ю шкодить не лише іміджу газети, а й Польщі,
– підкреслив він.

Дипломат також зазначив, що сприймає це інтерв'ю як зловживання свободою слова і принципами журналістської етики, а його публікація є "неприхильним і болючим жестом" з боку видання щодо України і приязного Польщі українського народу, адже ціною власного життя українці сьогодні захищають не лише власний суверенітет, але й безпеку Польщі й усієї Європи.

Нагадаємо, 31 серпня внаслідок вибуху у центрі окупованого Донецька було вбито одного із ватажків проросійських бойовиків Олександра Захарченка. Після цього так звана "народна рада "ДНР" проголосувала за дострокове припинення повноважень Захарченка у зв'язку з його загибеллю.

7 вересня так звана "народна рада "ДНР" в окупованому Донецьку призначила виконувачем обов'язків "глави ДНР" Дениса Пушиліна. Окрім того, проросійські бойовики призначили так звані "вибори" в окупованих Донецьку та Луганську на 11 листопада.

Хто такий Денис Пушилін?Один із лідерів проросійських бойовиків, які діють на території окупованих районів Донецької області. Організатор проросійських мітингів в Донецьку в квітні 2014 року, заступник самопроголошеного "губернатора" Донеччини Павла Губарєва, самопроголошений "спікер" ДНР. 18 липня, після втечі до Москви, зробив заяву про свою відставку.

Більше про Пушиліна дивіться у відео: