На блокування поскаржилися на сторінці телеканалу у фейсбуці. Там навіть встигли створити окремий, резервний ютуб-канал.

Важливо Боротьба з п'ятою колоною в Україні: телеканал "НАШ" можуть позбавити ліцензії

Так, 13 листопада у фейсбуці каналу з'явилося повідомлення про створення резервного ютуб-каналу "через численні атаки на канал та намаганнями заблокувати його роботу". Новостворений ютуб-канал, де публікують відеоконтент каналу "НАШ", має понад 10 тисяч підписників.

Що стало причиною блокування

Компанія Law Net повідомила, що причиною скарги на ютуб-канал "НАШ" стало порушення авторських прав:

  • "Укркінохроніки",
  • студії "Укртелефільм",
  • режисера Андрія Приймаченка.

Сам Андрій Приймаченко повідомив "Детектор медіа", що претензії стосуються відеоматеріалів, пов'язаних із катастрофою на Чорнобильській АЕС.

Канал використав моє відео в сюжетах та оформленні студії. Перше незаконне використання сталося у 2018 році. У 2021 році моє відео транслювали впродовж дня як частину заставки,
– розповів Приймаченко.

За його словами, через порушення авторських прав ютуб-каналу телеканалу "НАШ" загрожує повне видалення.

Що відомо про канал "НАШ"?

Його власником є проросійський екснардеп Євген Мураєв. На програми "НАШ" часто запрошують одіозних політиків чи експертів. А в ефірі систематично лунають антиукраїнські заклики.

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення неодноразово проводила перевірку каналу. Зокрема, у 2020 році Нацрада штрафувала канал на 105 625 гривень. Причина – трансляція інтерв'ю колишнього прем'єра Миколи Азарова журналісту Дмитру Гордону. У ньому політик назвав події 2014 року приходом до влади мародерів та бандитів.