Його ідеї випереджають час, а він завжди попереду поліції. Остання полює на нього, бо він часто малює свої графіті в недозволених місцях. Ніхто не бачив його фото і не знає його справжнього імені, але всі все одно в захваті від Бенксі. Таємничість і екстремальний підхід до своїх робіт забезпечили йому всесвітню славу.

Читайте також: Esquire – культовий журнал для чоловіків

Стріт-арт Бенксі став відображенням сучасної епохи. Художник глузує з нашого суспільства споживачів, яке зациклене на купівлі непотрібного мотлоху.

Бенксі став скандально відомим художником

Весь світ пильно стежить за творчістю цього скандального і талановитого художника. Роботи Бенксі на злободенні теми викликають обурення з боку борців за чистоту міських стін, а іноді їх навіть виламують із фасадів будівель. Ім'я брістольського художника постійно з'являється на перших шпальтах газет, але він до сьогодні зберігає анонімність і ховається від поліції.

Робота Бенксі "Поліцеські, що цілуються"

У 2008 році британське видання Daily Mail стверджувало, що справжнє ім'я британського вуличного художника Робін Ганнінгем.

За однією з останніх версій, під особистістю легендарного вуличного художника ховається засновник тріп-хоп-групи Massive Attack Роберт Дель Ная. Один із британських журналістів зіставив дати і локації, де з'являлися нові роботи Бенксі, і виявив, що часто вони перетинаються з концертними турами групи Роберта. Крім того, сам Дель Ная давно відомий як графіті-художник під своїм власним ім'ям. Таблоїд Daily Mail повідомив згодом, що музикант спростував припущення журналіста, але зізнався, що він дружить із Бенксі.

Читайте також: Лас-Вегас – азартний рай для чоловіків

А от іншим знаменитостям не треба ні дружити з художником, ні знати його справжнє ім’я. Усе що їх цікавить – його творіння.

Анджеліна Джолі витратила загалом понад 300 тисяч доларів на його роботи, серед яких картина під назвою "Пікнік".

Акторка Анджеліна Джолі купила роботу Бенксі "Пікнік"

Колекція Крістіни Агілери налічує три роботи Бенксі, включно зі скандальною картиною "Королева Вікторія як лесбіянка", яку співачка придбала за 38 тисяч доларів. Спільна робота Бенксі та іншого художника Демієна Герста пішла з молотка на одному з аукціонів за майже 2 мільйони доларів.

Графіті "Королева Вікторія як лесбіянка"

Для чого борцеві зі споживацтвом стільки грошей? Він жертвує їх на доброчинність. Андеграунд-художник неодноразово надавав допомогу благодійним організаціям, які досліджують захворювання очей і допомагають відновлювати зір сліпим людям.

Але не всі свої проекти Бенксі оцінює захмарними сумами. За інсталяцію в брістольському Міському музеї Бенксі попросив всього лише 1 фунт.

Читайте також: Dolce & Gabbana – один із найвпливовіших чоловічих брендів

А ще роботу Бенксі можна побачити в заставці до однієї із серій найпопулярнішого мультсеріалу в історії телебачення. Мова звісно про культових "Сімпсонів". За кілька років до цього Бенксі використовував знамениту сцену з Бартом Сімпсоном у своїй творчості.

Бенксі "з'явився" в "Сімпсонах"

Бенксі робить подарунки не лише для любителів мультиків, а й для фанатів будинків на колесах. Не розкриваючи своєї особистості, якось він переконав пару розмалювати їхній трейлер. Подружжя люб'язно погодилося, не знаючи, що в один прекрасний день саме завдяки роботі Бенксі вони продадуть старого трейлера за півмільйона доларів.

Доводилось якось художнику і спокутувати провину перед одним безхатьком. Бенксі розписав цистерну вантажівки, у якій жив бідолаха. Коли чоловіка виселили з цього новоствореного арт-об’єкта, художник компенсував йому річну суму, необхідну для прожиття. Подяка цієї людини була промовистою: "Немає кращого, ніж Бенксі. Він був для мене янголом. Він допоміг мені більше, ніж будь-хто за все моє життя".