У ДБР також зазначили, що обвинувальний акт щодо Киви вже передали до суду.

Важливо ДБР затримало довірених осіб Киви, які мали організовувати провокації з тітушками на Одещині

У чому звинувачують Киву

Слідчі ДБР закінчили розслідування щодо колишнього народного депутата за антиукраїнські дії. Іллю Киву звинувачують у:

  • державній зраді,
  • пропаганді війни,
  • посяганні на територіальну цілісність,
  • закликах до захоплення державної влади та поширення комуністичної символіки.

Співробітники ДБР встановили, що колишній депутат, перебуваючи на території Росії, взяв участь в одному з пропагандистських шоу на російському телебаченні. Ілля Кива публічно закликав вище керівництво Росії до насильницької зміни конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні.

Він пропонував фізично усунути президента України та інших високопосадовців держави, а також публічно закликав до ведення агресивної війни на території нашої країни. Раніше слідчій суддя надав дозвіл на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування,
– пояснили у ДБР.

Як Кива став ексдепутатом

  • Після того, як Росія напала на Україну 24 лютого, Ілля Кива вирішив втекти в Іспанію. Одіозний експолітик заявив, що це не його війна.
  • Генпрокурорка Ірина Венедіктова 6 березня підписала Киві повідомлення про підозру у держзраді та публічних закликах до зміни меж території України. Згодом ДБР оголосило його в розшук.
  • Однопартійці скандального політика виключили його з фракції "Опозиційної платформи – За життя".

Зауважимо, що Ілля Кива відомий своїми одіозними висловлюваннями та антиукраїнськими поглядами. До прикладу, рік тому він назвав Україну повією. Раніше він також називав українців рабами і розповідав про нібито залежність державних структур в Україні від США.

У цьому контексті слід нагадати, що Кива має довідку з психлікарні. Саме завдяки висновку психіатра про несудимість йому вдалося добитися перегляду своєї справи, а згодом – зробити кар'єру в МВС та стати народним депутатом.

До теми – Ілля Кива більше не депутат: дивіться відео