Народний обранець заявив, що на стрибку цін на автомобільний газ імпортери заробили майже 700 млн грн.

У змові депутат від "БПП" звинувачує компанії "Надія", "Газтрон-Україна", "УПЦ Комерц", "Пропан Трейд", "Автотранс" та "Авантаж-7".

Ці компанії за останні три тижні, відповідно до наших розрахунків, заробили на українцях приблизно 700 мільйонів гривень. А головне – вони продовжують далі заробляти ці мільйони,
– заявив Сергій Каплін.

Антимонопольний комітет України нарешті відреагував і порушив справу через стрибок цін на скраплений газ. Там запідозрили монополізацію ринку та розгледіли "ознаки антиконкурентних узгоджених дій". У серпні вартість одного літра пального для автомобілів зросла майже на 40% – з 10 гривень до 17.

Читайте також: Порошенко анонсував зниження ціни на скраплений газ

Експерти кажуть, що на ситуацію вплинуло кілька факторів. Здебільшого, скраплений газ потрапляє в Україну з Росії, Білорусі та Казахстану. А в серпні ці заводи традиційно зупинились на профілактичні роботи.

Проте на ринок вплинув і зимовий скандал, коли з ініціативи СБУ в Україні ввели економічні санкції проти іноземних імпортерів, і на ринок зайшла нова компанія, яку пов’язують з українським бізнесменом і кумом Путіна Віктором Медведчуком. А в травні Росія ввела обмеження на постачання скрапленого газу до України.