Результати дослідження проекту "Декларації" показали, що 60% чиновників, які мали бізнес у Криму, після анексії продовжують ним займатися, створивши російські фірми-клони. При цьому, близько 67% із них не афішують цей факт у своїх деклараціях, передає Bihus.info.

Рекордсменом по перереєстрації бізнесу виявився депутат Київської міської ради Ігор Баленко. У грудні 2014 – січні 2015 років у російський ЕГРЮЛ були внесені відомості про чотири його компанії: ТОВ "Готель "Чайка", ТОВ "Виробничо-комерційне об’єднання "Соляріс", ПАТ "Ремез" і ТОВ "МП "Оптімум-К".

Читайте також: Справжня бізнес-вумен: звідки у 74-річної матері екс-депутата КМДА три елітних квартири на Печерську

Засновником клону "Солярісу" виявився сам Баленко, а "Чайки" й "Оптімуму" – його українські компанії ТОВ "7 днів" і ТОВ "Н.С.К. Сіті". Проте у декларації російські компанії Баленко так і не вказав.

Окрім окупованого Криму, чиновники часом не гребують вести бізнес і на території самої країни-агресора. Компаніями у Російській Федерації у 2016 році володіли 13 декларантів. Лідером серед них виявився народний депутат В'ячеслав Богуслаєв, який є кінцевим бенефіціарним власником 7 російських фірм.

Український бізнес в анексованому Криму та Росії (інфографіка)