Про це повідомляє прес-служба представництва Європейського Союзу в Україні з посиланням на дані Державної прикордонної служби України.

Читайте також: Хто може приїхати в Україну без віз: інфографіка

"Перші три місяці безвізового режиму засвідчили вражаючі результати. Згідно з даними Державної прикордонної служби України, 5 799 360 громадян України (станом на 11 вересня 2017 року) відвідали ЄС протягом трьох місяців з моменту набрання чинності безвізового режиму", – наголосили у представництві.

Зазначається, що серед них 1 413 178 громадян – за біометричними паспортами, у тому числі 235 795 громадян – без віз (тобто 87% громадян з біометричними паспортами подорожували з візами, а 17% скористалися усіма перевагами безвізового режиму).

Відтак, кількість поїздок, які українці здійснили до країн ЄС за три літніх місяці 2017 року, зросла на 10% порівняно з аналогічними трьома місяцями 2016 року.

Водночас, як підкреслюють українські дипломати, відмову у в’їзді до ЄС за час дії безвізу отримав лише 61 громадянин України – тобто 0,026% від загальної кількості безвізових подорожуючих.

"Основними причинами відмови у в’їзді були перевищення термінів перебування в ЄС під час попередніх поїздок та відсутність документів, що підтверджують мету та умови перебування в країнах ЄС", – додає прес-служба представництва ЄС в Україні.

Читайте також: Безвіз не допоможе: ЄС має намір посилити контроль над негромадянами на кордоні з Шенгеном

Крім того, представництво ЄС в Україні зауважило, що запровадження безвізового режиму – це один із кроків у низці подій, що зближують Україну та ЄС. Так, у липні 2017 року завершилася ратифікація Угоди про асоціацію, 1 вересня вона набула чинності, а днями було завершено процедури для початку дії нових торговельних можливостей.