Це випливає з даних, оприлюднених інтернет-ресурсом Passport Index.

Читайте також: Безвізова карта світу для українців: інфографіка

Лідерами в рейтингу з показником 198 є 14 країн – на територію Гвінеї-Бісау, Коморських островів, Кот-д'Івуару, Мавританії, Мадагаскару, Мальдівських островів, Мікронезії, Мозамбіку, Самоа, Сейшельських островів, Східного Тимору, Того, Тувалу та Уганди може потрапити будь-хто – віз для відвідування цих країн або не потрібно взагалі, або їх можна поставити відразу в аеропортах.

Україна разом з Чорногорією є лідером серед європейських країн (громадяни 96 країн можуть відвідати нашу державу без віз або оформити необхідний дозвіл на місці), у членів Шенгенської зони дещо менша цифра – 93.

Читайте також: МЗС домовляється про розширення безвізу з Україною з низкою країн: опубліковано список

З європейських країн лише громадянам Албанії доводиться робити візу, щоб відвідати Україну, для решти мешканців Європи цього не потрібно.

Кому потрібні візи в Україну: Європа
В Європі лише албанцям потрібна віза до України

Натомість більш строкатою є карта Азії – візи не потрібні взагалі громадянам пост-радянських країн (окрім Туркменістану), Брунею, Ізраїлю, Туреччини, Південної Кореї та Японії. По прибуттю в Україну можуть візу зробити мешканці Китаю та Індії, Малайзії, Сінгапуру, Східного Тимору та більшості країн Арабського півострова. Іншим доведеться відвідувати посольства та консульства України.

Кому потрібні візи для відвідування України: Азія
З пострадянских країн лише громадянам Туркменистану потрібні візи в Україну

В Африці картина протилежна до європейської – лише мешканцям Сейшельських островів та Маврикія можна зробити візу по прибуттю, для громадян інших країн наразі жодних привілеїв Україна не надала.

Кому потрібні візи для відвідування України: Африка
Мешканцям Африки доведеться відвідати консульства перед візитом в нашу країну

В Північній Америці карта більш різноманітна – без віз в Україну впустять лише громадян Канади, США та Панами. В аеропорті дозвільні документи зможуть зробити собі громадяни Мексики та низки центральноамериканських країн.

Кому не потрібні візи для відвідування України: Північна Америка
Мешканці США та Канади можуть відвідати Україну без перешкод

Аналогічна ситуація і в Південній Америці – "безвізовою" Україні є для Аргентини, Бразилії, Чилі та Парагваю, а на кордоні вдасться зробити собі візу громадянам Перу. До слова, по прибуттю дозвільні документи можуть отримати також громадяни Австралії та Нової Зеландії.

Кому не потрібні візи в Україну: Південна Америка
4 країни у Південній Америці мають "безвіз" з Україною