Про це йдеться у результатах опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центром Разумкова.

Читайте також: Скільки військових у США вірять у можливість війни з Росією: результати дослідження

Також переважна більшість (69%) населення України вважає, що Крим має й надалі залишатися частиною України, і цей відсоток є незмінним порівняно з травнем 2016 року.

Найбільше в повернення Криму вірять мешканці заходу (65%) та центру країни (54%), не вірять жителі сходу та півдня (по 51%).

Підтримують існування Криму як окремого державного утворення 12% (стільки ж, як і в 2016 році), а належність до Росії визнають 4% (у 2016 році – 7%).

Більшість населення України (66%) вважають неприйнятним пропозицію "обміняти" Крим на Донбас, тобто, визнати анексований Крим російським "в обмін" на відхід Росії з окупованих територій Донбасу. Підтримують такий "обмін" 16%,
– йдеться в дослідженні.

Найбільш категорично налаштовані проти подібного варіанту встановлення миру на заході (81%) та у центрі (77%).

Опитування проходило з 16 по 22 серпня у всіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, 52% опитаних українців висловлюють готовність у випадку виникнення відповідної загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках.