Про це 24 каналу повідомив аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд. У Берліні заявили, що "кругові поставки" танків для України можуть зазнати краху.

Читайте також Німеччина додатково виділяє 2,4 мільярда євро для біженців з України

За словами очільниці МЗС Німеччини Анналени Бербок, зараз триває пошук альтернатив домовленостям, які встановили раніше з Польщею стосовно танків для України.

"Німеччина – не військова держава"

На думку Умланда, постачання зброї для України для німців – набагато складніше завдання, ніж можна уявити.

Німеччина – не військова держава. Що стосується військових справ, вона не найкращий партнер,
– наголосив аналітик.

Він додав, що Німеччина має значно меншу кількість військової техніки, аніж інші західні країни.

"Наприклад, у США є 6 тисяч танків M1 Abrams. А у Німеччини – близько 300 танків, і з них не всі працюють", – сказав Умланд.

Чому не було прямих поставок танків

Попри це, запевнив аналітик, у Німеччини є політична воля та велике бажання допомагати Україні у війні з росією. Однак на заваді стає німецька бюрократія.

Як це все зробити швидко та ефективно? У цьому велике завдання, – зазначив він.

До того ж, за словами Умланда, у Німеччині наголошують, що українцям потрібно пройти навчання, аби опанувати нову техніку.

Щоб навчитися керувати таким модерним танком, потрібен час. Тому прямих постачань німецьких танків до України поки що не було,
– наголосив Умланд.

Аналітик Андреас Умланд оцінив заяви Німеччини щодо зброї: дивіться відео

Допомога від Німеччини: останні новини

  • Наприкінці квітня німецький Бундестаг більшістю голосів підтримав поставки важкого озброєння Україні. Тепер у федеральному парламенті Німеччини закликають перейти від кругової до прямої передачі військової допомоги нашій державі.
  • Наприкінці червня ФРН опублікувала перелік зброї, яку Україні Німеччина передала напряму. За ним, з кінця березня Берлін передав Києву переважно міни та ручні гранати. Разом з тим наша держава у червні отримала від ФРН сім протиракетних гаубиць, які країна пообіцяла передати на початку травня.
  • Німеччина заявила, що готова надати Україні чергову допомогу. Берлін нібито збирається постачати Україні танки. Однак йдеться лише про 20 танків Leopard 2. Починаючи з квітня 2023 року, Німеччина хоче постачати Україні по 1 танку в місяць, з жовтня 2023 року – по 3 штуки в місяць.