Смерч – потужний вертикальний вихор, що спускається з грозової хмари до землі. Він виникає через складні атмосферні процеси, зокрема при поєднанні нестабільної атмосфери, вологи, сильної конвекції та вітрового зсуву, передає 24 Канал.
Дивіться також На Київ суне негода: синоптики попередили про небезпеку
Над Черніговом – смерч
Вдень та надвечір у Чернігові спостерігали смерч. У мережі опублікували кадри, як вихор з хмар завис над містом.
Смерч над Черніговим: дивіться відео
Смерчі частіше трапляються влітку, у спеку, особливо після грози. Вони можуть становити серйозну небезпеку через свою високу руйнівну силу та раптовість виникнення.
У Чернігові – смерч: дивіться відео
Незвичне явище у місті: дивіться відео
Смерч накрив Чернігів: дивіться відео
У коментарі Суспільному метеоролог Юрій Сібірцев підтвердив, що це справді був смерч у повітрі.
Сьогодні утворилася дуже потужна купчасто-дощова хмара на атмосферному фронті, яка переміщається із заходу до нашого району. У такій хмарі сильні вертикальні висхідні та низхідні потоки, тому і виникають шквали вітру, а також смерчі,
– пояснив експерт.
Потужний вихор у Чернігові: дивіться відео
Нагадаємо, що у Київській області у квітні зафіксували торнадо. Еколог Олександр Соколенко пояснив, що торнадо виникають через зіткнення контрастних повітряних мас, і через кліматичні зміни їх може стати більше в Україні.
Таке природне явище виникло на Київщині через те, що спочатку фактично настало кліматичне літо, а потім відбулося вторгнення холодної повітряної маси. Торнадо у квітні є аномалією, адже здебільшого вони утворюються в Україні у період від червня до серпня.
До слова, у Павлограді 9 травня пройшов потужний ураган, який зривав дахи, вибивав вікна і виривав дерева з коренем.
Посилення вітру, грозові дощі та град можуть значно збільшити ризик виникнення таких явищ, як смерч і торнадо. Це може вплинути на врожай та спричинити пошкодження в населених пунктах.