Ібрагім Раїсі був одночасно президентом Ірану і кандидатом у наступники старого фактичного правителя країни, верховного лідера Алі Хаменеї.

Дивіться також Тіло Раїсі знайшли, рятувальну операцію завершили: що відомо про катастрофу з президентом Ірану

Втім, лояльність Раїсі упродовж останніх років до режиму та його жорстоких методів стала причиною сумнівів у його потенціалі замінити Хаменеї на посаді верховного лідера, що дало б йому останнє слово щодо всіх великих політичних рішень. Зазначають, що останнім часом це підвищення здавалося усе менш імовірним через критику.

Наступником може стати син Хаменеї

Смерть Раїсі підсилить віру багатьох іранців і тих, хто спостерігає за Іраном, що син Хаменеї, Моджтаба, стане лідером у змаганні за наступництво свого батька.

"Раїсі представляє молодшу версію іранської революційної еліти – набагато менш компетентну, але набагато більш завзяту", – зазначив Бехнам Бен Талеблу, старший науковий співробітник вашингтонського Фонду захисту демократій.


Моджтаба Хаменеї може стати наступником свого батька / Фото

Він наголосив, що смерть Раїсі звужує процес відбору наступника верховного лідера, і син Хаменеї є одним із потенційних кандидатів.

Загибель президента Ірану

  • Гелікоптер, на борту якого перебували президент Ірану Ібрагім Раїсі та міністр закордонних справ Хоссейн Амір-Абдуллахіан, зазнав аварії поблизу міста Джольфа на кордоні Ірану з Азербайджаном під час польоту до Тебріза.
  • Згідно з повідомленнями ЗМІ, катастрофа сталася через несприятливі погодні умови.
  • В авіакатастрофі загинули всі пасажири гелікоптера. Окрім президента Ірану, загинули: міністр закордонних справ, губернатор провінції Східний Азербайджан Малек Рахматі та аятола Мохаммад Алі Але-Хашем, представник Лідера ісламської революції в цій провінції.