Та не встигли японці оговтатись від тайфуну, як країну струсонув потужний землетрус. Стихія магнітудою майже у 7 балів вирувала на півдні острова Хоккайдо. Підземні поштовхи почалися за 26 кілометрів від населеного пункту Тітосе на глибині майже 40 кілометрів.

Читайте також: В Японії померла перша людина, яка постраждала від опромінення на Фукусімі

"Поштовх був дуже сильним. Я була на кухні, зненацька дверцята холодильника відчинились і усі полиці вилетіли звідти", – розповіла місцева жителька.


Негода у Японії

Стихія потрощила автомобілі, дороги та електростанції. Спричинила зсуви ґрунту і пошкодила чимало будинків. Без світла залишились мільйони жителів регіону. Крім цього, багато людей опинились під завалами. І кількість жертв катастрофи невпинно зростає.

Я опинився під завалами та на мить навіть знепритомнів. Та згодом все ж зумів вибратись. Мій будинок зараз розвалений вщент,
– зазначив громадянин Японії.


Наслідки землетрусу


Стихія пошкодила чимало будинків​

В одному з місцевих аеропортів під час землетрусу обвалився дах. Летовище тимчасово закрили, а також закрили кілька електростанцій та автошляхів, а ще – припинили залізничне сполучення. До рятувальних робіт залучили понад 20 тисяч людей. Сейсмологи попередили про можливість нових землетрусів. А люди вже готуються до ймовірних наступних поштовхів – стоять в довжелезних чергах у місцевих супермаркетах і масово скуповують необхідні продукти.


До рятувальних робіт залучили понад 20 тисяч людей

Японія є однією з найбільш сейсмічно активних країн у світі. На її долю припадає близько 20% всіх землетрусів у світі магнітудою понад 6 балів.