“Те, що Мевлут Чавушоклу дав можливість тепер узаконити в Раді Європи термін “Голодомор”, це є дуже принципово. А те, чому уникли питання, вважати це злочином проти українців чи ні, логіка Ради Європи була одна: якщо це буде зафіксовано в міжнародних судах, то це є питання для судів, для парламентів країн”, — сказав депутат.
Соболєв зауважив, що українська делегація голосувала за всі поправки Юридичного комітету щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу.
“Але ми чудово розуміли розклад сил у Раді Європи, і те, що для нас стало принциповим, — фактично це була найбільша межа компромісу, на яку погоджувалася українська делегація”, — сказав депутат.
28 квітня ПАРЄ схвалила доповідь про вшанування пам’яті жертв Великого голоду (Голодомору) в колишньому СРСР. У цьому документі ПАРЄ відмовилася називати Голодомор геноцидом українського народу, зазначивши, що від насильницького голоду постраждали також народи Росії, Білорусі, Молдови та Казахстану.
Юридичний комітет ПАРЄ пропонував ряд поправок щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу, однак Асамблея відмовилася їх схвалити.
27 квітня Президент України Віктор Янукович заявив депутатам ПАРЄ, що не можна визнавати Голодомор геноцидом, оскільки це була “спільна трагедія держав, що входили до СРСР”.