Народні обранці від пропрезидентської політсили таким чином намагаються не допустити блокувань з боку їхніх колег від "Самопомочі".

Читайте також: Турчинов обізвав "російською агентурою" депутатів, що блокували проект закону про Донбас

Так, до початку пленарного засідання біля трибуни та президіуму перебували близько 20 парламентарів.

Вчора, 5 жовтня, порушуючи Регламент, було заблоковано трибуну, було зламано певну техніку та зірвано роботу парламенту. Ми виступаємо за те, щоб парламент працював, щоб усі рішення відбувалися у парламентському режимі: якщо у людей є правки, вони повинні розглядатися, якщо люди хочуть проголосувати, вони повинні проголосувати "за", "проти" чи утриматися. Ми робимо усе можливе, щоб робота парламенту відбувалася і надалі, щоб блокування трибуни не було. У цьому разі з нашого боку це не блокування, а контрблокування,
– пояснив депутат від БПП Олександр Бригинець у ефірі телеканалу "112 Україна".

Наразі обстановка у Раді є напруженою та подеколи спалахують сутички.

До слова, на сьогоднішнє засідання прийшли секретар РНБО Олександр Турчинов, прем'єр-міністр Володимир Гройсман і члени уряду.

Нагадаємо, 4 жовтня президент Петро Порошенко вніс на розгляд два законопроекти про реінтеграцію Донбасу. Однак 5 жовтня депутати не змогли розглянути їх через те, що представники "Самопомочі" та "Свободи" заблокували трибуну парламенту. Паралментарі вимагали виключити Мінські угоди із вищезазначених законопроектів і включити туди питання Криму.

Після того голова парламенту Андрій Парубій зібрав голів фракцій на нараду. Однак це не дало результату, тож засідання Верховної Ради було закрито.

Після цього президент Петро Порошенко зібрав засідання фракції БПП, на якому погодився, що законопроект має включати і питання Криму.