Наразі в регіоні діє режим надзвичайної ситуації. Жителям відповідних територій заборонили відвідувати ліси ще з 1 липня.

До теми Автобуси їдуть крізь полум'я: у Росії моторошні лісові пожежі, оголосили НС

Сергій Сівцев, заступник міністра екології, природокористування та лісового господарства республіки, підтвердив, що у деяких районах Якутії сонце зникло через дим від лісових пожеж.

У кількох районах Якутії через пожежі зникло сонце

Водночас місцевим вдалося зафільмувати незвичайне явище темряви посеред дня на відео. Відповідне аномальне явище відбулося в якутському селі Кобяй.

Окрім того, очевидцеві вдалося зняти на відео падаючий з неба попіл. Саме він та дим затягнули небо так, що видимість посеред дня була такою, як вночі.

У Якутії через пожежі зникло сонце: відео Lenta.ru

Також відповідне явище спостерігали в селі Багадя Кобяйського улусу. Місцеві мешканці повідомили про те, що видимість значно знизилась через густий дим, а попіл, який падав з неба, взагалі можна переплутати зі снігом.

Через лісові пожежі о 13:30 раптом стало темно як уночі: відео з телеграм-каналу ЖЮ Breaking

Водночас влада республіки звернула увагу на Кобяйський район регіону – там вирує одразу 9 лісових пожеж, площа яких становить понад 15 тисяч гектарів.

Що відомо про пожежі в Росії: коротко

  • У Челябінській області лісова пожежа спалахнула ще на початку липня. Вогонь навіть перекинувся на житлові будинки.
  • 16 липня активними залишалися 307 пожеж на площі понад 1 мільйон гектарів – найбільше постраждала Якутія.
  • 25 липня пожежі, які охопили російську республіку Карелія, дійшли до Фінляндії. Рятувальникам вдалося швидко відреагували та загасити вогонь.