За допомогою сонячних електростанцій та теплових насосів українці можуть отримати бажану безпеку і комфорт, інформує 24 Канал. Як обігріти та освітити домівки екологічним способом – розповідаємо в матеріалі.

Читайте також Пів року автономності: власник про досвід використання домашньої сонячної станції

Кондиціонувати та обігрівати підприємства й будинки пропонують за допомогою сонячної енергії

Компанії "Акліма" та Atmosfera оголосили про співпрацю та пропонують українцям свої послуги для енерго- і теплозабезпечення. Зокрема комплексні рішення, як зазначають у пресцентрі Atmosfera, допоможуть кондиціонувати та обігрівати підприємства, офісні та складські приміщення, житлові будинки, забезпечувати роботу теплих підлог, басейнів та гарячого водопостачання, використовуючи сонячну енергію. Зауважимо, що в умовах нестабільної роботи енергосистеми – це особливо актуально.

Перед Україною стоїть завдання досягти незалежності в енергетичному секторі та розбудовувати кліматично нейтральну економіку. Для досягнення цих цілей обов’язкове впровадження відновлюваних джерел енергії як в промисловості, так і в приватних домогосподарствах,
– заявив Володимир Волошин, комерційний директор компанії "Акліма".

Директор "Акліма" також додав, що в співпраці з компанією Atmosfera, їм вдалося розробити технічне рішення, яке поєднує теплові насоси та сонячні електростанції. Таке рішення надає значні переваги для кінцевих споживачів – автономність, значне зниження експлуатаційних витрат на опалення та електропостачання будівлі.


Побутовий тепловий насос / Фото "Акліми"

Теплові насоси – сучасний та екологічний засіб обігріву приміщень

Теплові насоси у наш час є одним із найсучасніших та найекологічніших способів обігріву приміщень. Вони здатні ефективно функціонувати при температурах до -25 градусів і є найвигіднішим способом опалення з точки зору вартості 1 кіловат на годину теплової енергії.

Насоси є вдалим рішенням для нових будівництв, для будівель з електричним котлом, а також як енергоефективна альтернатива твердопаливному котлу, кажуть в Atmosfera. СЕС чудово доповнюють теплові насоси, живлячи їх сонячною енергією впродовж дня та заряджаючи акумулятори (у випадку автономної СЕС) на випадок відключень електроенергії.


Комерційна СЕС та промисловий тепловий насос / Фото компаній Atmosfera та "Акліма"

До слова, підприємства, які сплачують за електроенергію за високим тарифом, отримають найбільшу вигоду, використовуючи теплові насоси на енергії СЕС влітку для кондиціонування приміщень, а взимку – заощадять на опаленні. У період кризи та непередбачуваності роботи енергетичної системи особливо важливі партнерства, які спростять для клієнтів пошук рішень, направлених на енергоефективність, автономність та заощадження коштів.

"Ми усвідомлюємо, що в кризових умовах стратегія "виживання" не працює. Навпаки – будь-яка криза вимагає надзусиль від людини, бізнесу чи держави заради розвитку. Наше партнерство із компанією "Акліма" – це про екосистемне мислення, про колаборацію компліментарних технологій, але, в першу чергу, – про створення більшої цінності для наших клієнтів від поєднання експертиз провідних галузевих гравців", – заявив Олексій Бадіка, засновник та генеральний директор Atmosfera.

Для кінцевих споживачів отримувати складні високотехнологічні рішення має бути зручно і просто. А якщо вони можуть отримати комбінацію теплового насоса та сонячної електростанції "з одних рук" – це робить процес вибору та замовлення ще зручнішим,
– додав Олексій Бадіка.


Олексій Бадіка – засновник та гендиректор Atmosfera / Фото Atmosfera

Поєднання сонячної енергетики з тепловими насосами допомагає енергосистемі України

Власне споживання енергії від СЕС допомагає згладити графік споживання, зменшивши коливання між денними й нічними піками та значно полегшити роботу диспетчерів Укренерго, пояснюють у пресцентрі компанії. А партнерство, своєю чергою, дозволяє компаніям ділитися експертизою та об’єднувати зусилля для розвитку фотовольтаїчного та кліматичного ринків в Україні.

Відтак, обидва рішення допомагають досягати енергетичної незалежності та ефективності, а також заощаджувати кошти завдяки сучасним зеленим технологіям. Використання СЕС в комплексі з тепловими насосами не лише забезпечить обігрів під час відключень, а й допоможе заощадити користувачам на комунальних платежах.

Вартість теплової енергії від різних джерел / За даними Atmosfera

Отримати безплатну консультацію інженерів щодо комплексних енергоефективних рішень для будинку чи підприємства можна за посиланням.