У 2016 році Кирило Буданов отримав "Орден за мужність" за участь у знаменитому "Кримському рейді". Тепер вже як глава ГУР розвідник поділився деталями відомої спецоперації, яка зіпсувала настрій Путіну.

Дивіться також Випали із графіку, – Буданов про свої слова щодо заходу в Крим до весни 2023-го

Вийшли з пастки без втрат

За словами Буданова, тоді п'ятеро українських спецпризначенців висадилися в село Рисове. Їхнім завданням було "доставити вантаж вглиб півострова". Це не була одноразова висадка, наголосив розвідник. Він разом з групою диверсантів неодноразово заходив у Крим у рамках цієї операції.

На півострові в української агентури була "своя" людина – водій. Його росіяни викрили – і наші розвідники потрапили у пастку. Однак їм вдалося не лише вибратися із неї без втрат, а й знищити офіцерів ФСБ вищих чинів.

Повертатися додому довелося вплав через озеро Сиваш, розповідає Буданов. Вони пливли десь 8 кілометрів.

Буданов особисто бере участь у штурмах

Глава розвідки особисто брав участь у штурмах, зокрема селища Руська Лозова у Харківській області. Він розповів, що на критично важливих операціях перебуває разом зі своїми людьми, бо інакше бути не може. У західному світі таке явище – давно за норму.

На всіх великих операціях командири найвищих рангів перебувають на передових командних пунктах та керують операціями. Це нормально,
– наголосив Буданов.

Неправильно – це керувати операціями на основі доповідей, вважає розвідник. Він додав, що у лобові атаки не ходить, але завжди перебуває зі своїми людьми там, де це потрібно.

Буданов про контрнаступ