На судовому засіданні прокурор САП заявив, що в Ігоря Паленика знайшли вдома 115 000 доларів. Підозрюваний суддя зберігав ці гроші в упаковках від кави.

До теми НАБУ і САП викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на хабарництві

Що відомо про "каву"

Паленик заявив, що не всі знайдені та вилучені гроші належать йому. За його словами, лише 50 000 зі 115 000 його, а решта належить дітям, сестрі та дружині.

За версією слідства, під час зустрічі з іншим суддею Юрієм Сливою Ігор Паленик підійшов до шафи, дістав звідти пакет з кавою та дав його колезі. При цьому він сказав: "Дуже гарна кава, розчинна, ти мені колись давав, от і я тобі тепер даю".

Слива заявив, що Паленик постійно їздить до Львова та привозить каву своїм колегам, навіть тим, хто у відставці. Він сказав, що у Паленика у квартирі, як розповідають, все "завалено кавою". Також Слива стверджує, що він не знав про те, що у пакеті були гроші, а не кава.

Я почав ховати ці кошти, заховав за ремінь. І мені здалось, що все нормально. Але від НАБУ нічого не скриєш. Знайшли,
– цитує суддю Сливу Центр протидії корупції.

Що вирішив суд

Як повідомляє САП, суддя ВАКС у вівторок, 5 грудня, обрав запобіжний захід Паленику. Суддю Київського апеляційного суду триматимуть під вартою протягом трьох місяців – до 3 лютого 2024 року. Паленик має можливість внести заставу. Її розмір складає 4 мільйони гривень. Відповідне рішення ухвалив слідчий суддя ВАКС Ігор Маслов.

Відомо, що Паленика взяли під варту прямо на судовому засіданні. Він просив собі цілодобовий домашній арешт. У разі внесенні застави він повинен утриматись від спілкування зі свідками, здати закордонний паспорт, носити електронний браслет та не виїжджати з Києва.

Що цьому передувало

Ігоря Паленика підозрюють в отримання хабаря в розмірі 35 000 доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна. Раніше ЗМІ повідомляли, що мовиться про майно В'ячеслава Богуслаєва, який у минулому був керівником "Мотор-Січі".

Також про підозру по цій справі повідомили ще трьом його колегам з Київського апеляційного суду. За попередніми даними, це може бути В'ячеслав Дзюбін, Юрій Слива та Віктор Глиняний.

За версією САП, суддя-посередник взяв 10 000 доларів собі. Решту (25 000 доларів) він передав своїм колегам, які виносили судове рішення. Підприємець передав хабар 28 листопада, а наступного дня гроші вже розподілили між всіма членами колегії суддів, які здійснювали апеляційний розгляд.