Справа Гримчака: ГПУ просить арешт із надвеликою заставою
Генпрокуратура просить обрати заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрію Гримчаку та його помічнику запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою максимальної суми судової застави.
Як розповів прокурор Денис Іванов, відповідне клопотання ГПУ вже направила до Деснянського райсуду Чернігова. Також його вручили стороні захисту, пише Укрінформ.
Зверніть увагу! НАБУ розкрило шокуючу корупційну схему справи Гримчака: всі деталі
Наше клопотання стосується обрання запобіжних заходів у вигляді арешту терміном на 60 діб з можливістю внесення застави співмірної з отриманням неправомірної вигоди у 510 тисяч доларів. Це виходить більше ніж 12 мільйонів,
– констатував він.
Цю інформацію підтвердила адвокат Тетяна Матяш на розмову зі старшим групи прокурорів у справі. Як підкреслила вона, сума судової "застави" буде максимальною, передає УНІАН.
"Старший групи прокурорів казав, що його особисте бачення – це найбільш жорсткий запобіжний захід, це тримання під вартою із максимальною заставою, яку тільки можна вигадати. Без застави не можна виносити запобіжний захід, особливо у справах, де немає насильницьких дій", – переконує Матяш.
Адвокат додала, що сторона захисту в суді наполягатиме на обранні запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання.
Зауважимо, що справу проти Гримчака та його спільника розслідують працівники Служби безпеки.
Ця справа не перебуває у провадженні Управління спецрозслідувань і детективів НАБУ. Є міжвідомча слідча група, куди включено слідчих з цих органів. Є оперативне супроводження, яке здійснюють оперативні підрозділи СБУ та НАБУ, але заступником генерального прокурора органом досудового розслідування визначено СБУ,
– повідомив прокурор Іванов.
До слова, прокуратура буде клопотати у суді про виділення справи щодо Гримчака та його спільника в окреме провадження. Річ у тім, що раніше прокурори клопотали у Деснянському райсуді Чернігова про отримання дозволу на проведення слідчих дій щодо Гримчака у межах розслідування справи про напад на Тетяну Чорновол, яка було порушено ще у лютому 2014 року. За словами Іванова, це було зроблено, оскільки правоохоронці під час розслідування нападу на Чорновол отримали інформацію про вчинення можливого злочину Гримчаком.
Цікаво! Розслідували не ту справу: ГПУ випадково вийшла на Гримчака
Слухання справи Гримчака та так званого його помічника Овдієнка розпочалося у Деснянському райсуді Чернігова о 17:00 16 серпня.
Затримали ж їх увечері 14 серпня співробітники НАБУ та СБУ на хабарі у 480 тисяч доларів. Щоправда, це лише частина хабара за вплив на рішення судів та чиновників Мінкультури для ухвалення амовлених рішень. Загальна ж сума хабара, за повідомленням НАБУ, повинна була скласти 1,1 мільйона доларів.
Підозрюють держслужбовців у шахрайстві в особливо великих розмірах. Якщо їх провину доведуть, Гримчаку та Овдієнку загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 12 років з конфіскацією майна.
З біографією Юрія Гримчака Ви можете ознайомитися за цим посиланням.
-
16 серп 2019Які ризики у справі Юрія Гримчака: версія політолога
-
16 серп 2019Луценко не знав про затримання Гримчака, – прокурор