США можуть ввести свої кораблі у Чорне море. Такі заходи голові Білого дому запропонував міністр оборони США Ллойд Остін.

Зауважте Путін "вживатиме заходів": Пєсков цинічно заявив, що на Донбасі наступатиме Україна

Які заходи вживатимуть США

Перед можливими російським вторгненням США розглядають варіант пересування своїх військ у Європі ближче до українського кордону. Зокрема до Польщі та Румунії.

Також Ллойд Остін запропонував Джо Байдену дозволити польоти бомбардувальників над територією Східної Європи. Крім того, серед варіантів є і введення американських кораблів у Чорне море.

Ці варіанти глава Пентагону запропонував, щоб заспокоїти союзників по НАТО та посилити їхню оборону, особливо тих країн, які межують з Україною. Також Пентагон США прагне продемонструвати єдність Альянсу та стримати російську агресію.

Загроза російського вторгнення: коротко про останні новини

  • На фоні загрози російського вторгнення кілька країн почали евакуацію дипломатів з України. Зокрема на цей крок уже пішли США, Велика Британія, Австралія та Німеччина. В Австрії кажуть, що мають план евакуації, але втілювати його поки що рано.
  • Водночас Польща, Чехія, Данія, Латвія та Естонія заявили про відсутність таких намірів. У ЄС також заявили, що причин для евакуації немає.
  • Верховна Рада планує ухвалити звернення до міжнародної спільноти через військовий шантаж з боку Росії.
  • Президент Володимир Зеленський скликає термінове засідання РНБО на 17:00 24 січня.

До теми пропонуємо сюжет про провокації окупантів на Донбасі: дивіться відео