Відповідну інформацію оприлюднила преса. Це трапилось 26 червня – на 123 день повномасштабної війни, яку Росія почала проти України.

Читайте також Вже є домовленості з партнерами щодо потужної ППО, – Зеленський

США планують оголосити про закупівлю ППО для України

США планують оголосити вже цього тижня, що вони придбали передову систему протиракетної оборони середньої та великої дальності для України,
– повідомило джерело, знайоме з повідомленням.

Попередньо відомо, що президент США Джо Байден 26 червня у Німеччині на саміті зустрічався з лідерами країн "Великої сімки". Здебільшого він був присвяченим Україні.

Окрім того, президент США раніше заявив, що Штати нададуть Україні більш досконалі ракетні системи та боєприпаси. Він вказав, що причина такого рішення в тому, що війна з Росією загострюється.

Зеленський анонсував домовленості щодо потужної ППО

Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 26 червня заявив, що країни-партнери можуть невдовзі надати Україні потужні системи протиповітряної оборони.

Пояснив, що стосовно цього вже є відповідні домовленості. Адже це зараз єдине, що може допомогти врятувати українців від ракетних ударів.

Нам потрібна потужна протиповітряна оборона – сучасна, повністю ефективна. Яка може дати повний захист від цих ракет. Про це щоденно ми говоримо з партнерами. Є вже деякі домовленості. І партнерам треба рухатися швидше, якщо вони – справді партнери, а не спостерігачі,
– заявив Зеленський.

Президент також пояснив, що це не той випадок, коли можна зачекати. Натомість зауважив, що окупантів – цих терористів – треба бити з усієї сили, щоб вони не думали, що можуть тиснути й когось переграти.

Коротко про систему ППО для України

  • Щоб захистити нашу державу від ворожих ракет, Україні потрібно закрити небо. Тобто розмістити в нашій державі потужні системи протиповітряної оборони.
  • Із цим закликом Україна та люди в інших країнах світу на початку повномасштабної війни активно звертались до міжнародної спільноти. Проте тоді небо над Україною не закрили.
  • У березні помічниця Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Карен Донфрід заявила, що Вашингтон не може закрити небо над Україною. Причину вона тоді також назвала. Штати вважали, що такий крок призведе до ще більшої війни.
  • 18 червня Польща заявила, що може закрити небо над Заходом України. Тоді екскерівник Бюро Нацбезпеки Польщі Станіслав Козєй сказав, що протиракетний захист над Західною Україною можуть запровадити "з дня на день".
  • 26 червня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що відповіддю на масові обстріли росіянами українських міст має бути якнайшвидше розгортання ефективної системи ППО. Міністр сказав, що це слід закріпити у стратегії НАТО. Резніков пояснив, що це гарантує додаткові 500 – 1 000 кілометрів безпеки для кожного європейського міста.

Дивіться також – прем'єр Словенії підтримує надання Україні системи ППО С-300: відео