Таку заяву зробив 26 червня президент Володимир Зеленський. Про це повідомляє 24 канал із посиланням на його вечірнє звернення.

Зауважте Ракетний обстріл Києва та Черкащини: основне за 123 день війни

Партнерам треба рухатися швидше, – Зеленський

Глава держави про це говорив, коментуючи чергові ракетні удари, які росіяни завдали вдень по містах України. Він підкреслив, що частина ракет були збиті. Проте, на жаль, деякі із запущених ворогом боєприпасів влучили в ціль. Зокрема, в житловий будинок і дитячий садочок у Києві.

Нам потрібна потужна протиповітряна оборона – сучасна, повністю ефективна. Яка може дати повний захист від цих ракет. Про це щоденно ми говоримо з партнерами. Є вже деякі домовленості. І партнерам треба рухатися швидше, якщо вони справді партнери, а не спостерігачі,
– сказав президент.

Він наголосив, що це не той випадок, коли можна зачекати. Адже затягування передачі зброї нашій державі – запрошення для Росії продовжувати завдавати удари. Тобто вбивати наших захисників, а також цивільних у власних домівках. "Окупантів – цих терористів – треба бити з усієї сили, щоб вони не думали, що можуть тиснути й когось переграти", – підсумував очільник України.

Резніков озвучив важливий заклик до НАТО

Міністр оборони України Олексій Резніков у цей день теж зробив заяву, пов'язану з протиповітряною обороною. Він вважає, що відповіддю на масові обстріли росіянами має бути якнайшвидше розгортання ефективної системи ППО на нашій території.

Тому глава Міноборони закликав закріпити цей крок у стратегії Північноатлантичного альянсу. "Це додаткові 500 – 1 000 кілометрів безпеки для кожного європейського міста. Це дуже наочний і логічний крок", – зазначив Резніков.

Також він зазначив, що вже варто задумуватися над демілітаризацією Росії – "як мінімум європейської частини держави-терориста". Адже це має бути єдиною умовою відновлення діалогу світу з агресором.

Звернення Володимира Зеленського за 26 червня: дивіться відео