Представники адміністрації Байдена та Держдепартаменту провели зустріч з представниками Венесуели. Обговорювали, зокрема, й постачання енергоносіїв.

Раніше Друзі Росії: про визнання бойовиків заявили Венесуела, Куба та Нікарагуа

Для чого США нафта з Венесуели

Для цього американська делегація вперше за тривалий час літала на переговори у Каракас. Все тому, що США шукають шляхи скорочення імпорту російської нафти. Посилаючись на джерела серед чиновників, у The New York Times пояснили причинити такого кроку. Там стверджують, що адміністрація Байдена стурбована тим, що союзники Росії у Латинській Америці можуть стати "загрозою безпеці", якщо геополітичне зіткнення з Путіним загостриться.

Венесуела має найбільші у світі запаси нафти. Її видобуток продовжує зростає, попри американські санкції, запроваджені у розпал спроби повалити диктатора Мадуро у 2019 році.

Яким є значення цієї зустрічі

Як пише Reuters, згоди на переговорах досягти не вдалося. Втім, деякі експерти схиляються до того, що ця зустріч може свідчити про значне зрушення у політиці США щодо Венесуели. Адже згодом у Каракасі заявили, що узгодили порядок денний майбутніх переговорів з американцями.