Представниця EUCOM, капітан Венді Снайдер, відмовилася обговорювати рівні готовності. Вона пояснила це вимогами оперативної безпеки.

До теми Кулеба поговорив з держсекретарем США про загострення на Донбасі

Водночас Снайдер запевнила, що Європейське командування збройних сил США "дуже уважно спостерігає за ситуацією у регіоні".

У Пентагоні висловили стурбованість через загострення на Донбасі та нарощування російських військ та техніки біля кордонів України.

Ми дуже чітко розуміємо загрози з боку Росії й ставимося до них дуже серйозно,
– підкреслив Джон Кірбі, офіційний представник відомства.

Й додав, що держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України у розмові з українським колегою Дмитром Кулебою.

Пентагон стурбований активністю Росії у Східній Європі та Арктиці

Напередодні літаки НАТО підіймалися у повітря 10 разів у відповідь на незвично велику кількість польотів російських винищувачів поблизу повітряного простору союзників.

Ще раніше російські підводні човни провели ракетні стрільби з-під льоду в Арктиці. У Politico назвали це новою демонстрацією сили в регіоні, якого американцям належить досягти.

Генерал-лейтенант Глен Ван Херк, очільник Північного командування США, описав дії Москви як "зусилля відновити свій вплив на світовій арені".