Мовиться про весь запас вакцини AstraZeneca, виготовлений у США. Згодом Сполучені Штати віддадуть також 20 мільйонів надлишкових доз вакцини Pfizer, Moderna та Johnson & Johnson, аби допомогти світу подолати пандемію. Це у 5 разів перевищує кількість вакцин, яку надала будь-яка інша країна світу.

До теми Вакциновані американці отримають безкоштовний бургер та картоплю фрі – Голос Америки

Блінкен закликав ХАМАС припинити обстріли

Державний секретар США Ентоні Блінкен закликав ХАМАС та інших бойовиків негайно припинити напади на Ізраїль. У своєму виступі Блінкен озвучив позицію адміністрації США про те, що Ізраїль має право на самозахист. Водночас він закликав обидві сторони утриматись від насильства та захистити цивільних, дітей зокрема.

У США відбулись протести через конфлікт на Близькому Сході

Тисячі прихильників Ізраїлю та Палестини вийшли на вулиці міст США на акції протестів. Подекуди демонстрації відбувались поруч одна з іншою. У Лос-Анджелесі місцева поліція відгородила живим щитом проізраїльських демонстрантів від невеликої групи палестинців. Протести пройшли мирно й обидві сторони закликали припинити конфлікт, кількість жертв якого стрімко зростає.

Зверніть увагу Загострення триває: Армія Ізраїлю знищила підводний човен ХАМАСу

Ексадмірал назвав ймовірний сценарій ескалації Росії

Найбільш ймовірним сценарієм наступної військової ескалації Росії проти України є напад у Чорному морі. Таку думку у статті для Bloomberg висловив колишній адмірал ВМС США Джеймс Ставрідіс. Росія хоче консолідувати контроль над Чорним море, звідки може раптово атакувати й подолати оборону України, написав Ставрідс.

США закрили останнє консульство в Росії

Сполучені Штати закрили своє останнє консульство у Росії, яке працювало у Єкатеринбурзі. Вашингтон був вимушений закрити його після того, як 14 травня уряд Росії вніс Сполучені Штати та Чехію до списку "недружніх країн". Єдиним дипломатичним представництво США у Росії залишилося посольство у Москві.

Повний випуск програми "Голос Америки" за 17 травня: дивіться відео