Представник Сенату від Демократичної партії Марк Уорнер піддав критиці законопроєкт про нові санкції щодо російського газопроводу "Північний потік-2".

Читайте також Спроби використання газу як зброї повинні мати наслідки, – МЗС Німеччини

У США говорять про зраду "партнера" через газопровід

Відповідний законопроєкт запропонував республіканець Тед Круз. Натомість Уорнеру він не сподобався, хоча сенатор і зазначив, що скептично ставиться до російського проєкту.

Водночас демократ переконаний, що обмежувальні заходи проти "Північного потоку-2" стануть зрадою інтересів Німеччини зі сторони США.

Мені не подобається ідея "Північного потоку-2", але ідея завдати удару нашому ключовому союзнику в нинішній ситуації більше схожа на театральщину,
– заявив політик.

Нагадаємо, раніше заступниця держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон працює з колегами у Німеччині та Євросоюзі загалом для того, аби уповільнити запуск роботи трубопроводу.

"Північний потік-2": останні новини

  • Для запуску російський газопровід має отримати відповідні сертифікати в Євросоюзі, зокрема відповідати правилам Третього енергопакета.
  • У листопаді 2021 року Німеччина зупинила сертифікацію газопроводу. Її відновлять, коли газогін проведе реорганізацію відповідно до німецького законодавства. Попри відсутність дозволів, "Північний потік-2" наповнюють газом.
  • Представник партії "Зелених" Омід Нуріпур припускає, що російський газопровід можуть зупинити. Зокрема, такий варіант розглядатимуть у випадку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

До теми – уряд Німеччини готовий заблокувати "Північний потік-2": дивіться відео