Таку думку міністр країни-агресора висловив під час виступу на конференції щодо роззброєння у Женеві, передає "РИА Новости".

Читайте також: Велика війна: чому ядерна бійня настільки реальна та кому вона вигідна

Ядерному роззброєнню перешкоджає і збереження американської нестратегічної ядерної зброї в Європі, що супроводжується дестабілізаційною практикою "спільних ядерних місій". В рамках цих місій з грубим порушенням Договору про нерозповсюдження ядерного озброєння (ДНЯО) неядерні члени НАТО беруть участь в плануванні застосування американських нестратегічних ядерних боєприпасів та залучаються до освоєння відповідних навичок. Всім повинно бути зрозуміло, що тим самим військові США готують збройні сили країн Європи до застосування тактичної ядерної зброї проти Росії,
– переконаний Сергій Лавров.

При цьому російських дипломат переконує, що його країна не має розгорнутої тактичної ядерної зброї та не проводить відпрацювання її застосування. А вся їх ядерна зброя перебуває на центральних базах зберігання. При цьому він промовчав про те, що Росія розмістила ядерну зброю у анексованому Криму.

Читайте також: Росія провокує нову гонку ядерних озброєнь у світі, – генсек НАТО Єнс Столтенберг

"У цих умовах наявність готових до застосування тактичних ядерних озброєнь США в Європі – не просто рудимент холодної війни, а явно агресивна позиція", – заявив Сергій Лавров.

Варто зазначити, що саме наявність ядерної Зброї у Росії є причиною того, чому США не можуть розірвати дипломатичні відносини з РФ. При цьому обидві країни мають у своєму арсеналі чимало як ядерних боєголовок, так і носіїв ядерних озброєнь.