"Сполучені Штати серйозно стурбовані погіршенням ситуації в районі Дебальцевого на сході України. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтверджує продовження атак в районі Сєвєродонецька, Луганська та Донецька", — йдеться в заяві Держдепу.

У повідомленні наводяться дані української сторони про те, що впродовж доби проросійські сепаратисти відкривали вогонь 129 разів, внаслідок чого є 5 загиблих та 25 поранених.

"Сепаратисти публічно заявили, що вони відмовляються дотримуватися режиму припинення вогню в Дебальцевому, а спостерігачам ОБСЄ не надали гарантії безпеки для доступу в цей район. Ці агресивні дії і заяви сепаратистів, яких підтримує Росія, загрожують недавньому перемир'ю і піддають ризику заплановане відведення важкого озброєння", — наголошує Держдепартамент США у заяві.

США закликали бойовиків і Росію "негайно припинити напади" і почати діалог з ОБСЄ для реалізації мінських домовленостей.

До слова, Президент України Петро Порошенко закликав Володимира Путіна та Ангелу Меркель вжити всіх заходів щодо припинення вогню на Донбасі.