Про засудження таких жорстких методів Кремля заявив посол США при ОБСЄ Джеймс Гілмор. Про це пише Укрінформ.

Цікаво В окупованому Криму за дивних обставин зникають і помирають російські чиновники

Ми засуджуємо те, що Росія продовжує широко використовувати каральну психіатрію до кримчан, які виступають проти окупації,
– заявив дипломат.

Він підкреслив, що нині щонайменше двоє кримськотатарських бранців Кремля перебувають у багатотижневому психіатричному ув'язненні. Мовиться про фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір" Яшара Муедінова та Раіма Айвазова.

За словами американського посла, Росія нещодавно також вирішила застосувати каральну психіатрію проти ще трьох кримчан, затриманих під час травневих рейдів ФСБ.

"Це – стара тактика, що мала місце в минулому і була залишена позаду, але зараз її застосування знову відновлюється проти політичних опонентів у Криму", – заявив Джеймс Гілмор.

Що відомо про справу "Хізб ут-Тахрір"?"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична партія. Її діяльність дозволена у багатьох країнах, зокрема і в Україні. Втім у Росії вона визнана "терористичною" організацією.

Часто кримські татари, яких Росія звинувачує у причетності до партії не мають нічого спільного з нею. Їх переслідують лише за те, що вони кримські татари – корінний народ Криму, який підтримує суверенітет України та руйнує міф про "ісконна рускій" Крим.