Рейтинг опублікувало видання bihus.info.

Згідно з аналізом, е-декларації показали, що майже половина закордонних компаній у власності українських держслужбовців і депутатів – розташована в офшорах.

Аналіз усього масиву електронних декларацій проектом "Народне НАЗК" показав – 115 декларантів вказали, що мають у власності компанії за кордоном. Загальна кількість таких компаній – 375 і розташовані вони у 41 країні світу. З них 237 компаній 58 декларантів – в офшорних зонах,
– мовиться у матеріалі видання.

П’ятірку лідерів за кількістю офшорів очолює голова депутатської групи "Партія Відродження" Віталій Хомутиннік, який має у власності 9 компаній, що зареєстровані за кордоном. Із результатом у 13 компаній його випереджає заступник голови депутатської групи "Воля народу" Степан Івахів.

Читайте також: Шикарні маєтки, авто та офшори: вражаюче розслідування про життя українських прокурорів

Третє місце розділили член депутатської фракції партії "Блок Петра Порошенка" Максим Єфімов та члени "Волі народу" Іван Фурсін і Олександр Фельдман. У кожного з них по 22 компанії в офшорах.

У депутата від "Опозиційного блоку" Вадима Новинського задекларовано 30 компаній за кордоном. Лідером у рейтингу стала його однопартієць та сестра екс-голови Адміністрації Президента Юлія Льовочкіна, на рахунку якої 45 офшорних компаній.

Лідером за кількістю офшорних компаній, що мають українських власників, є Кіпр – на острові розташовано 136 підприємств, які теоретично могли б сплачувати податки в український держбюджет. На другому та третьому місцях – Британські Віргінські та Сейшельські острови. Їм українські олігархи довірили 50 та 20 компаній відповідно.

Читайте також: Тимошенко закликала пошукати її мільярди

У наступних офшорах кількість компаній значно скромніша: Люксембург – 5, Швейцарія – 4, Джерсі – 3, Мальта – 3, Сент-Кіттс і Невіс – 3, Гонконг – 2, Кайманові острови – 2, Сінгапур – 2, Американські Віргінські острови – 1, Бермудські острови – 1, Болгарія – 1, Гібралтар – 1, Маршаллові Острови – 1, ОАЕ – 1, Острів Мен – 1. А ще у деклараціях вказано 28 компаній, що зареєстровані в Росії.