Про це мовиться у розслідуванні Putin and the Proxies, опублікованому на сайті центру.

"Згідно з розрахунками OCCRP і рейтингами Forbes-2017, сукупне багатство найближчого кола Путіна – членів сім'ї, старих друзів та друзів, які стали членами сім'ї, – складає майже 24 мільярди доларів. Їхні найуспішніші підприємства пов'язані зі здебільшого державним нафтогазовим сектором або з іншими державними корпораціями", – мовиться в тексті дослідження.

Читайте також: Навальний показав розкішні маєтки близьких друзів Путіна

Автори дослідження особливо виділяють трьох осіб з ближнього кола Путна, підозрюючи, що це "гаманці" президента Росії. На відміну від широко відомих олігархів Юрія Ковальчука, Геннадія Тимченка, братів Аркадія і Бориса Ротенбергів, трійка, що складається з Михайла Шеломова, Сергія Ролдугіна і Петра Колбіна залишається поза увагою громадськості.

Так, згідно з рейтингом Forbes за 2017 рік, Колбін займає в ньому 179 місце зі статком 550 мільйонів доларів. Ці кошти Колбін отримав після продажу блокпакета "Ямал СПГ" і міноритарного пакета нафтового трейдера Gunvor. За пакет акцій "Ямал СПГ" в 2011 році бізнесмен отримав від компанії "Новатек" 526 мільйонів доларів.

Автори розслідування наголошують, що "низька поінформованість" цих осіб про свої активи вказує на те, що активи належать їх юридичним власникам тільки формально.

Окремо в дослідженні виділено ім’я родича Путіна Михайла Шеломова – син двоюрідної сестри Путіна Любові Шеломової, – останні кілька років працював спеціалістом у петербурзькій філії держкомпанії "Совкомфлот", що займається транспортуванням нафти і нафтопродуктів.

При тому, що згідно з даними розслідування, заробіток Шеломова не міг становити 8,4 тисячі доларів на рік, його покупки свідчать про інше. Вартість куплених Шеломовим за кілька років активів досягає 573 мільйонів доларів.