Стефан Романів також був головою комісії з визнання Голодомору геноцидом проти українського народу, головою проводу Організації українських націоналістів (бандерівців), офіційним представником Торгово-промислової палати України в Австралії.

Читайте також Без батька залишились п'ятеро дітей: на війні загинув захисник з Хмельниччини

Стефан Романів помер у Польщі

Віцепрезидент Світового конгресу українців помер у Варшаві – по дорозі до Австралії з Литви, де відбулися установчі збори Антиімперського Блоку Народів.

Звістку про смерть Стефана Романіва прокоментували зокрема у Міністерстві закордонних справ.

Від нас пішла світла людина, людина-легенда, яка зробила вагомий внесок у справу міжнародного визнання Голодомору в Україні 1932 – 1933 років,
– написали у відомстві.

Самовіддана діяльність Стефана Романіва зі згуртування українців по всьому світу назавжди залишатиметься зразком для наслідування.

Це, безумовно, тяжка втрата не лише для української громади в Австралії, а й для усієї української всесвітньої спільноти. Життя пана Стефана є зразком палкої любові до України та її народу, міцної і непідкупної Віри в Перемогу нашої Держави,
– сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Посол України в Австралії Василь Мирошниченко також написав, що зі смертю Стефана Романіва країна втратила "великого патріота України, справжнього лідера не лише української громади Австралії, а й усього світового українства".