Мовиться про місцевого священника Степана Подольчака. Він продовжував чинити опір російським загарбникам під час окупації.

До теми Нічого святого: росіяни вбили священника, коли атакували церкву на Херсонщині

Росіяни до смерті закатували священника-українця

У Каланчацькій селищній військовій адміністрації розповіли журналістам Суспільного, що армія Росії забрала священника з дому 13 лютого.

Степана Ярославовича витягли з хати босоніж, наділи мішок на голову. Сьогодні, 15 лютого, приїхали та взяли жінку, щоб упізнати його,
– розповіли у СВА.

У селищній військовій адміністрації підкреслили, що до початку російського вторгнення священник проводив службу у селищі Каланчак завжди українською мовою. І навіть після окупації продовжував це робити.

"Він був патріотом України. Кілька разів священника викликали ФСБ на розмову, вимагали перейти до московського патріархату, але він відмовився", – зазначили в адміністрації.

Крім того, там також підкреслили, що церкву, в якій священник проводив службу, продовжують відбудовувати винятково за гроші місцевих жителів. За словами представників СВА, Степана Подольчака любили та поважали у Каланчаку.

Він був вірний Богу, чистий душею, чесний і справедливий. Неможливо повірити та ніколи не пробачимо,
– зазначили представники СВА.

Росіяни переслідують українських вірян на ТОТ

  • Російські загарбники взялись штурмувати протестантську церкву "Нове покоління" в тимчасово окупованому Мелітополі. Водночас віряни цієї церкви були піддані жорстоким обшукам.
  • Старший пастор протестантської церкви Віктор Сергєєв розповів, що з початку окупації Мелітополя росіяни руйнували цю церкву. Крім того, загарбники також проводили обшуки вдома у пастора, а всі коштовні речі, що потрапляли їм на очі, викрали.
  • Окупанти також вимагали, щоб пастор заявив, що "Путін наш цар і бог". Зрештою пастор зміг виїхати з тимчасово окупованого міста.
  • Наразі окупанти використовують приміщення храму як "міністерство молодіжної політики" тимчасово окупованої Запорізької області. До того ж величезний хрест, що стояв на вході до церкви – окупанти спиляли й поставили свій прапор.