У березні 2022 року росіяни взялись штурмувати церкву в тимчасово окупованому Мелітополі. Про лихо, що спіткало церкву, та тиск на церковну громаду, розповіли пастор Віктор Сергєєв і його син Марк.

Дивіться також Ключ до Півдня․ Як і завдяки кому Кремль готував окупацію Мелітополя

Пастор розповів про звірства російських окупантів

Віктор Сергєєв – старший пастор протестантської церкви "Нове покоління". За його словами, до 24 лютого його громада була найбільшою у Мелітополі. Віряни церкви активно допомагали армії та виходили на проукраїнські мітинги.

У березні 2022 року росіяни взялися до штурму церкви. Для цього вони кувалдою розбили скляні двері.

Пастор зауважує, що після штурму церкви, окупанти взялися до обшуків у будинку пастора та всі коштовні речі, що потрапляли їм на очі, викрали.

У цей час в сусідньому будинку проводили обшуки в сина Віктора – Марка, який відповідав у церкві за патріотичне виховання дітей.

Марк зазначає, що поки лежав на холодному асфальті обличчям вниз, встиг декілька разів попрощатися із життям.

Думаю, Боже, якщо зараз будуть вбивати, а от прямо на 100% я розумів, що мене є за що – за патріотичні рухи притягнути, то думаю, хоч би, щоб діти не бачили, як тато помирає,
– підкреслює Марк.

Змушували пастора прославляти Путіна

Також Віктор Сергєєв розповів, що пізніше окупанти зігнали людей до церкви, де розпитували їх про мову, релігію та політичні вподобання.

Віктора допитували останнім. Окупанти вимагали, щоб пастор заявив, що "Путін наш цар і бог".

Наступного дня після подій, окупанти заарештували мера Мелітополя Івана Федорова. також планували затримати Віктора, але його попередили і родина вдало виїхала до вільної України.

Наразі відомо, що окупанти використовують приміщення храму як "міністерство молодіжної політики" тимчасово окупованої Запорізької області.

Величезний хрест, що стояв на вході до церкви – окупанти спиляли, а на його місці встановили російський прапор.

Ситуація у Мелітополі: останні новини

  • Повідомляється, що Токмак, Молочанськ та частково Мелітополь окупанти перетворили у масштабні укріпрайони. Для цього росіяни вдаються до нових цинічних дій: розлили береги річки Молочна, щоб використовувати її як природний протитанковий рів.
  • Окупанти здійснюють спроби витіснення українського населення з тимчасово окупованих міст. Для досягнення цієї мети ворог імпортує мешканців з Росії, Білорусі та інших країн, які співпрацюють з країною-агресором. Про це 24 Каналу розповів голова Запорізької облдержадміністрації Іван Федоров. За його словами, все це відбувається в рамках "програми запорізька цілина", яку ворог затвердив днями.
  • 4 лютого під час робочої поїздки до Запорізької області Володимир Зеленський відзначив важливу мету – визволення Мелітополя, висловивши переконання, що це неминуче станеться.