В Інституті вивчення війни (ISW) нагадали, що 2 роки тому Росія розпочала повномасштабну війну, щоб повалити український уряд і примусово встановити проросійський режим під жорстким контролем Москви. Проте українці показали, що готові боротися за свою свободу.

Дивіться також Головні прорахунки Путіна у війні проти України: у CNN вказали на помилки диктатора

Російські війська наступали на Київ з кількох напрямків і завдавали ударів по Харкову, Херсону, Маріуполю та іншим українським містам. Президент Росії Володимир Путін очікував, що українці привітають його війська або втечуть. Натомість українці боролися за свою свободу,
– наголосили аналітики.

Аналітики зазначили, що після відбиття наступу на Київ і Харків, "озброївшися досвідом, мужністю, рішучістю та західною допомогою", Україна завдала удару у відповідь.

В ISW нагадали перемоги України ха час повномасштабної війни:

"Українські війська відтіснили росіян від Києва та від Харкова та звільнили території на північному сході України. Вони звільнили Херсон і відтіснили російські війська від західного (правого) берега Дніпра. Вони ліквідували загрозу існуванню України", – ідеться в огляді.

Росіяни не відмовились від своїх цілей

Водночас Росія не послабила військові зусилля, а, навпаки, почала ракетний і дроновий терор проти енергетичної інфраструктури та міст України, який триває й досі. Також росіяни підготувалися до контрнаступу України у 2023 році.

"Надмірні надії на контрнаступ не виправдалися. Війна набула позиційного характеру, а очікувана допомога США була затримана", – пишуть аналітики.

Ситуація наразі важка, але зовсім не безнадійна, вважають в ISW.

Також у звіті проаналізували взяття Авдіївки: зазначають, що під час наступу росіяни втратили, імовірно, більше російських солдатів, ніж за всю радянсько-афганську війну.

Україна готова боротися далі

Аналітики відзначили винахідливість і майстерність українців, які втомилися від очікувань американської допомоги, але продовжують воювати з рішучістю, збивати російські літаки та топити безпілотниками власного виробництва російські кораблі.

"Американська військова допомога залишається важливою – лише Штати мають ресурси, щоб надати Україні саме зараз те, чого вона найбільше потребує. Якщо зрештою цієї допомоги не буде надано, ситуація може стати дуже серйозна", – вважають в ISW.

Аналітики зазначили, що Україна не програла і програвати не має причин. Ба більше, російська армія має багато недоліків, які Україна навчилася використовувати. А сукупна економічна потужність союзників України в багато разів перевищує російську.

Водночас Путін залишається смертельною загрозою для НАТО та України. Його цілі, як і раніше, знищення НАТО як ефективного альянсу, розрив зв'язків між Сполученими Штатами та Європою та побудова нового глобального порядку, "у якому голос і сила Росії домінують".