Як пише "Sputnik Ближнее зарубежье", в'їзд та виїзд з Алмати обмежений. У місті запроваджують комендантську годину – 23:00 до 7:00. Також обмежують пересування, зокрема – транспорту.

До теми Протести в Казахстані не вщухають, попри зниження ціни на газ

Багатьох мітингувальників затримала поліція

Зазначимо, що 4 січня місцева поліція затримала понад 100 людей на двох різних акціях у місті Алмати. Одна стосувалася створення Демократичної партії Казахстану й проходила поруч з "Алмати Ареною". Крім цього, силовики навідалися й на ходу з назвою "Прокинься, Казахстан". Її організували поруч з Парком першого президента.

Відомо, що усіх затриманих відвезли до поліцейських відділків у Ауезовському та Бостандицькому районах. Зауважимо, що до масових протестів у країні призвело підвищення цін на пальне.

Що відбувається у місті Алмати / Фото з телеграм-каналу NUR.KZ

У мережі опублікували відео, на якому видно колону силовиків, які стоять напоготові біля протестувальників. "Та майже сором, як же ви землякам в очі дивитися потім будете...", – звернувся до них один з учасників мітингу.

Колона силовиків на вулицях Алмати: дивіться відео

Силовики пішли у наступ

Крім цього, у мережі показали кадри, на яких чути постріли. Як пишуть телеграм-канали, це правоохоронці застосували зброю проти мітингувальників. "Вогонь, вогонь", – чути голос на відео.

В Алмати відкрили вогонь по протестувальниках: дивіться відео

Силовики в Алмати почали наступ: дивіться відео

Масштабні протести у Казахстані: коротко про головне

  • Акції протесту спалахнули у країні на тлі підвищення цін на газ. Обурені громадяни вийшли на вулиці. Спочатку – з вимогою про відставку уряду.
  • Згодом від них почали звучати й інші заклики. Вони стосуються викорінення корупції, зведення нових підприємств та зменшення рівня безробіття.
  • Президент Касим-Жомарт Токаєв вже відреагував. Він запевнив, що влада почула мітингувальників і 5 січня збереться на нараду щодо згаданих ними питань.