Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю. За його словами, Європа занурилася в найнебезпечнішу кризу з часів Другої світової війни.

Читайте також Уся зброя прибуде вчасно, Захід не готовий програти Росії, – політичний експерт

Путін хоче бачити Європу такою, яку він зможе контролювати

На думку Єнса Столтенберга, НАТО повинне бути готовим, що протистояння з Росією триватиме роками. Війна країни-агресорки проти України спровокувала у Європі найбільшу у цьому столітті кризу, а також підштовхнула НАТО до найбільшої перебудови в оборонній сфері часів розпаду Радянського Союзу.

Генсек додав, що не готовий давати точний прогноз тривалості протистояння. НАТО завжди сприяє покращенню відносин, однак з чинною владою Росії – це неможливо.

Президент Путін хоче іншу Європу, хоче Європу, де він може контролювати сусідів, де він може вирішувати, що можуть робити країни,
– пояснив Столтенберг.

Зверніть увагу Хто може стати новим генсеком НАТО, якщо Столтенберг піде у відставку

Столтенберг про пріоритети НАТО

  • Генсек Альянсу Єнс Столтенберг запевняє, що позиція НАТО стосовно України не змінилася. Проте вступ української держави до Північноатлантичного альянсу наразі не є в пріоритеті.
  • Зараз головне – перемогти агресора. Хоча, безумовно, щодо вступу держави в НАТО у майбутньому Столтенберг немає сумнівів.
  • Саме тому союзники зосередилися на тому, щоб Україна отримала зброю, боєприпаси та інші поставки військової допомоги, яких потребує для витіснення загарбників.