Про це Столтенберг сказав в інтерв'ю Associated Press перед своєю зустріччю з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Нью-Йорку.

Читайте також: Генсек НАТО та Лавров зустрілись та обговорили Україну

Тільки Україна може визначити власний шлях: хоче вона вступити в НАТО чи ні... В результаті 29 союзників і Україна вирішуватимуть, чи відповідає Україна стандартам, необхідним для вступу в НАТО,
– заявив Столтенберг.

Він також висловив стурбованість через військові втручання Росії в Україні та Грузії, а також через підтримку Росією режиму Башара Асада в Сирії і нарощуванням військово-морських сил РФ у східному Середземномор'ї.

Генсек Альянсу також закликав зберігати діалог між НАТО і Росією, щоб допомогти розрядити напруженість, поки конфлікт в Україні залишається невирішеним.

"Коли у нас виникають серйозні розбіжності, коли ми бачимо посилення напруженості, коли ми бачимо дедалі більшу військову присутність поблизу наших кордонів – насправді ще важливіше мати діалог", – наголосив Столтенберг.

Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада дала старт внесенню змін до Конституції про закріплення курсу України на вступ до НАТО та Євросоюзу.

Що таке НАТО? Військово-політичний блок, який об'єднує більшість країн Європи, США і Канади. Це "трансатлантичний форум" для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включаючи події, здатні поставити під загрозу їхню безпеку. Однією з цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії щодо території будь-якої держави-члена НАТО або захисту від неї. На сьогодні членами НАТО є 29 країн.