Про це повідомив в ефірі телеканалу "112 Україна" президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

За словами Каленкова, страйки вже призвели до колосальних втрат держави, а саме втрати 90 млн дол. валютної виручки за чотири дні, зупинки АМКР.

"Це близько 85-90 млн дол. втраченої виручки валютної для країни. Це тільки по Криворізькому депо, якщо ми беремо Кременчуцьке, то це ще третина продукції, яку Полтавський ГЗК не зміг вивести. І вивести продукцію для своїх європейських клієнтів. Це зрив контрактів", – заявив Каленков.

"Ситуація, яка склалася, має просто абсолютно політичне підґрунтя. Є низка осіб, які поставили для себе завдання привернути увагу і створити цю ситуацію", – сказав Каленков.

Також експерт заявив, що офіційних вимог страйкарів на адресу "Укрзалізниці" не надходило.

"Ми перебуваємо у важкій ситуації, тому що фактичних вимог офіційно від страйкарів керівництва УЗ не було, про це зараз говорив Кравцов (голова УЗ, – ред.). Були повідомлення в ЗМІ по заробітній платі, але заробітна плата, наскільки я знаю, у машиністів середня на магістралі – 19-20 тисяч гривень. Заробітна плата у маневрових трохи нижча, але порівняно зі всією промисловістю – гідні гроші. У ГМК зарплата найвища з усіх галузей промисловості України. Тому йдеться не про зарплати", – заявив Каленков.

Він також висловив надію, що нарада за темою страйків, яку проводить керівник УЗ Кравцов у п'ятницю в Києві, дозволить промисловцям прогнозувати наперед те, що буде відбуватися в ситуації зі страйками найближчими днями і тижнями.