Стрілянина сталася зранку 11 травня у гімназії № 175 на вулиці Файзі. Там навчаються понад 1 000 учнів, викладають 57 педагогів.

Детально про нападника Назвався "богом" і вбив 8 людей: що відомо про стрілка з Казані Ільназа Галявієва

Як хлопець здійснив напад

Хлопець, як пізніше виявилося – випускник школи №175, просто зайшов із рушницею до школи. Він йшов вулицею, не ховаючи її: у мережі з'явилося відповідне відео з камер спостереження.

У соцмережах з гіркою іронією зазначають, що це "звичайний день у Татарстані". На кадрах видно, що хлопець у руках тримає рюкзак, а рушницю напереваги повісив на плече. Коли він побачив, як хтось його знімає, то помахав рукою.

 

Нападник зайшов до школи і почав чергою пострілів розстрілювати людей. Кілька дітей вистрибнули з третього поверху, рятуючись від нападника. У коридор вийшла 26-річна вчителька англійської: її одразу ж застрелили.

Школа в Казані
Школа, у якій стався напад / Фото "Татмедіа"

Діти сховалися під парти і зачинилися зсередини. Коли на місце приїхали силовики і затримали нападника, тоді вони повиходили з укриттів.

Діяв самотужки

Спочатку місцеві ЗМІ писали, що напад здійснили декілька підлітків. Писали і те, що нібито силовики затримали другого нападника. Телеграм-канал Mash зазначав навіть, що його вбили. 

Втім, пізніше МВС Татарстану спростувало цю інформацію. Там повідомили, що нападник був один, його затримали живим. Ним виявився 19-річний Ільназ Галявієв. Як видно з камер спостереження, хлопець вийшов зі школи з піднятими руками і здався поліції.

Під час затримання він заявив правоохоронцям, що за його домашньою адресою закладена бомба. Втім, після обшуків у його помешканні, вибухівки не знайшли.

У мережах оприлюднили відео з допиту затриманого: він агресивно і з нецензурною лексикою пояснював, що усвідомлює, що він – "бог". Розповів, що усіх ненавидить і зрозумів це кілька місяців тому.

Що відомо про нападника Ільназа Галявієва

Ільназу 19 років, він раніше навчався у гімназії, на яку скоїв напад. Хлопець був студентом останнього курсу коледжу від Університету управління "ТІСБІ", вивчав програмування. 

Галявієв з вересня 2020 року пропускав пари, навіть не з'явився на іспити. Студенти розповіли, що він був неконфліктним, ні з ким близько не спілкувався. 

Як повідомили у пресслужбі коледжу, Ільназ з грудня перебував на навчальній та виробничій практиці. Втім, через місяць після її початку, перестав з'являтися в коледжі, а з куратором групи перестав підтримувати зв'язок. Однак, 26 квітня його відрахували звідти через неуспішність та прогули. 

Більше про це "Тиха миша": перед нападом на школу казанського стрілка відрахували з коледжу

Радник глави Росгвардіі Олександр Хінштейн повідомив, що Ільназ Галявієв отримав ліцензію на зброю 28 квітня, тобто через 2 дні після відрахування.

Телеграм-канал "Бог"

У соцмережах звернули увагу на те, що перед нападом стрілець створив телеграм-канал, який назвав "Бог". У ньому він анонсував напад на школу.

Хлопець писав, що є божеством, а усі люди його раби і мають підкорюватися його наказам. Після масових вбивств він нібито мав намір застрелитися.

Жертви та потерпілі

Спочатку ЗМІ повідомляли різну інформацію про жертв та потерпілих. Зокрема писали, що внаслідок стрілянини загинув охоронець та прибиральниця гімназії.

Школа після нападу: дивіться відео

Реакція влади

На стрілянину у Казані відреагував російський президент Путін і доручив голові Росгвардії опрацювати посилення правил обігу цивільної зброї.