Детально про інцидент, який трапився вранці 20 вересня у російському виші та призвів до трагічних наслідків, читайте у матеріалі.

До теми Стрілянина у Пермі: що відомо про нападника Тимура Бекмансурова

Чоловік прийшов в університет і почав стріляти

Приблизно об 11:00 за місцевим часом (10:00 за Києвом) на подвір'я Пермського державного університету прийшов невідомий зі зброєю. Далі чоловік почав стріляти. Він здійснив приблизно 30 вистрілів.

Спершу повідомляли, що він робив це з травматичної зброї, згодом уточнили, що нападник використовував вогнепальну зброю. Це була гладкоствольна рушниця Huglu 12 калібру.

На кадрах з місця події чутно постріли: дивіться відео

Кадри, на яких може бути стрілок: дивіться відео 18+

Через стрілянину університет опублікував звернення до студентів та викладачів. Адміністрація вишу закликала усіх закритися в аудиторіях та не виходити. Однак тих, хто мав можливість втекти, попросили скористатися нею.

У різних корпусах закладу на момент інциденту перебували приблизно 3 тисячі людей. Частина студентів, аби врятуватися, почала вистрибувати з вікон та втікати. Інші ж вирішили забарикадуватися у приміщенні.


Студенти забарикадувалися в університеті / Фото телеграм Baza

Люди вистрибують з вікон закладу: дивіться відео 18+

Студенти вистрибують з вікон, аби врятуватися: відео 18+

Є жертви та постраждалі у стрілянині

У результати стрілянини загинули 6 людей, ще щонайменше 24 – отримали поранення. Раніше повідомляли про меншу кількість жертв та постраждалих, тому є ймовірність, що це не остаточні дані.

Серед потерпілих є й сам нападник. Його важко поранили при затриманні.

У телеграмі Mash зазначили, що він перебуває у лікарні з пораненнями грудної клітини, ніг, ураженням кишківника та печінки. Його стан оцінюють як дуже важкий. Наразі стрілка оперують.

Нагадаємо, раніше губернатор Пермського краю Дмитро Махонін повідомив про загибель Бекмансурова. А виш спершу оприлюднив дані про ліквідацію, але згодом видалив їх.

Відоме ім'я нападника

Попередньо, стрілянину влаштував 18-річний Тимур Бекмансуров. Про свої наміри він раніше розповів у соцмережах.

Думав про це давно, йшли роки і я зрозумів, що настав час зробити те, про що я мріяв,
– написав він.

Стрілок у деталях розповів, як проходив огляд у психіатра, купував зброю і готував напад. Спершу він хотів атакувати колишню школу, але змінив рішення наприкінці березня. Мовляв, його навчальний заклад "був занадто неприємним місцем для того, щоб проводити в ньому останні 10 хвилин життя".

Бекмансуров додав, що до жодних екстремістських організацій не належить, а свої плани будував давно.

Стрілянина у Росії
Стрілок на подвір'ї вишу / Фото "Медуза"


Ймовірний стрілок / Фото LIFE SHOT

Інформація від очевидців стрілянини

Студенти, які були в університеті на момент відкриття вогню нападником розповіли про те, як все відбувалося.

Я прийшов на пари, народ біжить, потім почув стрілянину. Я піднявся наверх, ми забарикадувалися в аудиторії, і чекали, що буде,
– зазначив студент Лев Зенков.

Очевидці також наголошують, що в університеті не спрацювала тривога, а по місцевому радіо не лунали жодні заяви про стрілянину.

Крім того, студенти розповіли, що у виш може потрапити будь-хто, адже немає жодного контролю на вході. Ймовірно, охоронця стрілок вбив одним із перших.