“Ми не намагалися замінити людину, просто хотіли внести родзинку у виступи. Надихнула на це індійська міфологія. Такий джем асоціюється у мене з богинею, з великою кількістю рук. Своїми двома я граю на тому, до чого звик. А за всі інші відповідають роботи, які мене оточують”, - розповідає професор кафедри музичних технологій, керівник проекту Аджай Капур.

Своїх колег студенти зібрали з підручних матеріалів та інструментів. Потім розробили спеціальну комп’ютерну програму, яка дозволяє роботам грати і, водночас, диригує оркестром. Вийшло доволі непогано - в дечому машини навіть перевершують людей.

“Ось, до прикладу, секція ударних може робити 900 ударів на хвилину. Таким чином цей робот замінить на сцені одразу 12 барабанщиків”, - каже керівник проекту Майкл Дарлінг.

Кожен з роботів чудернацького KarmetiK Machine Orchestra має власне прізвисько, яке відповідає його "походженню". Студенти переконані - імена додають машинам людяності. Окрім цього, зізнаються - так простіше порозумітися на репетиції.

“Ми називали роботів різними дивакуватими іменами, залежно від нашого настрою, дня тижня чи інших неймовірно важливих чинників. Ось Брейк-бот. Он там - Яєчка. Також в оркестрі є Марімба-бот, якого ми назвали на честь африканського ударного інструмента”, - каже студентка Лізі Еґґерт.

Як кажуть викладачі-куратори проекту, перше, чого вони хотіли навчити студентів - не боятися експериментувати, йти в ногу з часом, використовуючи передові досягнення. Цікаво, що попри свою технологічність, оркестр намагається грати античну музику.

“Як не дивно, за допомогою роботів ми повертаємось до традиційного звучання справжніх інструментів. Тому цей оркестр - унікальний. Нам вдалось поєднати майбутнє і минуле”, - сказав професор кафедри музичних технологій, керівник проекту Аджай Капур.

Перший концерт чудо-оркестр дасть вже незабаром. Залишається сподіватися, що гра незвичних музикантів сподобається слухачам.