У вівторок, 25 квітня, в Офісі генерального прокурора констатували, що було арештовано активи дружини одного з екснардепів в Запорізькому заводі феросплавів на понад 1 мільярд. Водночас з повідомлення СБУ зрозуміло, що йдеться, очевидно, про Оксану Марченко.

Дивіться також Під ударом Марченко – дружина Медведчука: Британія розширила санкційний список проти Росії

Активи можуть передати державі

Зауважимо, що це акціонерного товариства є одним з найбільших металургійних підприємств в Європі. Суд ухвалив відповідне рішення про арешт для того, убезпечити ці активи від можливого продажу чи перереєстрації на підставних осіб.

Також невдовзі це допоможе передати акції компанії на користь нашої держави.

Дружина екснардепа (ймовірно, Оксана Марченко – 24 Канал), яка є підозрюваною у кримінальному провадженні за фактом фінансування дій країни-агресора, володіє іменними акціями заводу на 13,7% статутного капіталу,
– йдеться в повідомленні Офісу генпрокурора.

Окрім того, там зазначено, що досудове розслідування проводиться за частиною 3 статті 110-2 Кримінального кодексу. У ній йдеться про фінансування дій, які вчиняють для того, аби насильницьким способом змінити чи повалити конституційний лад або захопити державну владу.

Не перший арешт

  • Зазначимо, що це вже не вперше суд арештовує активи Оксани Марченко. Зокрема, раніше було арештовано активи та майно дружини Медведчука на понад 5,6 мільярда гривень.
  • Окрім того, кума Путіна тепер не має права розпоряджатися за рішенням суду 2 земельними ділянками, 4 житловими будинками у Києві та Криму, 10 автомобілями.
  • Разом з тим під арешт потрапили активи Марченко у 18 інвестиційних, агропромислових, телекомунікаційних та інших підприємствах. Серед них такі компанії як "Терра-Інвест", "Укркапітал" та "Спорт-Тур".