Суб'єкти господарювання, які проводили фінансові операції на користь Росії, належать дружині кума Путіна. За результатами слідства, компанії Марченко перераховували кошти на Росгвардію та МВС Росії.

Читайте також Медведчук хоче повернути депутатський мандат: як відреагували у Верховній Раді

Яке майно Марченко потрапило під арешт

Загальна вартість арештованих активів становить понад 5,6 мільярда гривень. Йдеться про пакети по 14% акцій у двох обленерго та понад 4% у третьому, якими Марченко володіє через п'ять офшорних компаній.

Крім того, суд арештував 2 земельні ділянки, 4 житлових будинки у Києві та Криму і 10 автомобілів. Під арешт потрапили активи Марченко у 18 інвестиційних, агропромислових, телекомунікаційних та інших підприємствах. Серед них київські компанії:

  • "Терра-Інвест",
  • "Укркапітал",
  • "Спорт-Тур".

Саме вони заснували фірму за законами Росії, через яку Марченко переводила мільйонні суми на рахунки Росгвардії та МВС Росії в окупованому Криму, а також сплачувала "податки" до російського бюджету.

Нагадаємо, Служба безпеки України повідомила Оксані Марченко про підозру за статтею щодо фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

Якщо провину за цією статтею доведуть, то їй загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна.

Медведчук хоче повернути українське громадянство

  • 25 січня кум Путіна дав інтерв'ю російському телеканалу Russia Today. Так, Медведчук скаржився на позбавлення його українського громадянства.
  • Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк переконаний, що на слова Медведчука потрібно менше звертати увагу. Натомість необхідно думати про те, як екснардепа повернути на територію України для певних юридичних дій. Подоляк акцентував, що Україна це зробить.
  • Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук розповів, що звільнення депутатів-зрадників відбувалось в "абсолютно законний спосіб".